Skocz do zawartości

Szerokość menu Start i kolumn Programy


broda99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam od groma programów i w związku z tym problem: po kliknięciu Start > Programy nie mieszczą się one na ekranie (ilość programów nie jest przedmiotem dyskusji ;)).

Częściowym rozwiązaniem problemu jest skrócenie (nie chcę całkiem usuwać) pozycji "Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne" do "Dostęp do programów":

 

[HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\shellnoroam\muicache\]

"@xpsp1res.dll,-10077"="Dostęp do programów"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows\CurrentVersion\]

"SM_ConfigureProgramsName"="Dostęp do programów"

Niestety jakaś operacja (właśnie nie wiem jaka - trudno po każdej sprawdzać) przywraca oryginalny wpis. Doraźnym rozwiązaniem było wrzucenie tego do Autostartu, ale może jest jakiś mądrzejszy sposób.

 

Równolegle chciałem zmniejszyć szerokość kolumn z programami - i nie znalazłem żadnej podpowiedzi. A jest to możliwe bo w międzyczasie kolumny zwęziły się same. Jedyna sensowna odpowiedzią na pytanie "jak to się stało" jest taka, że usunąłem najszerszą pozycję... ale nie usuwałem takowej. Wcześniej kolumny były o c.a. 1/2 szersze niż trzeba - teraz nastąpiło jakby 'autodopasowanie' (co jest zgodne z logiką, ale dlaczego wcześniej było inaczej? Żadnych 'dzikich spacji' na końcu nazw programów na pewno nie było). Pytanie brzmi: czy i gdzie jest możliwość modyfikacji tej wartości.

XP Pro SP3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Niestety jakaś operacja (właśnie nie wiem jaka - trudno po każdej sprawdzać) przywraca oryginalny wpis.

 

Na moje oko to edytujesz złe wpisy, edycje są zerowane, bo jest inna nadrzędna definicja skąd brać nazwę. Tamte wpisy zostaw w spokoju, za to spróbuj edycji bezpośrednio w kluczu {klasy}. Przedstawiam domyślne wpisy rejestru klasy "Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne":

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{2559a1f7-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}]

@="Set Program Access and Defaults"

"LocalizedString"="@xpsp1res.dll,-10077"

"InfoTip"="@xpsp1res.dll,-10078"

 

Wartość LocalizedString zedytuj zamieniając odnośnik do biblioteki xpsp1res.dll (to z niej jest pobierana nazwa) na Twój tekst "Dostęp do programów". U mnie zmiana nazwy jest błyskawiczna i utrzymuje się po restarcie.

 

 

Równolegle chciałem zmniejszyć szerokość kolumn z programami - i nie znalazłem żadnej podpowiedzi.

 

Chwilowo na to pytanie Ci nie odpowiem, bo nie miałam czasu na eksperymenty. Ale zajmę się tym.

 

 

PS. Menu masz ustawione na styl Windows XP czy typ klasyczny?

 

.

Odnośnik do komentarza
Właśnie o to chodziło, żeby znaleźć tą nadrzędną definicję.

 

Mówię Ci: u mnie powyższa edycja śmiga i nic jej nie zeruje. Tylko widzę już co nas różni, typ menu:

 

 

Klasyczne Menu Start

 

Dla klasycznego to jest banalne. Wystarczy: prawoklik na tę pozycję menu > Zmień nazwę....

 

 

To powoduje samoistną modyfikację rejestru, polegającą na dodaniu tego:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\LocalizedResourceName]

"@C:\\WINDOWS\\system32\\xpsp1res.dll,-10077"="Dostęp do progsów"

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Równolegle chciałem zmniejszyć szerokość kolumn z programami - i nie znalazłem żadnej podpowiedzi. A jest to możliwe bo w międzyczasie kolumny zwęziły się same. Jedyna sensowna odpowiedzią na pytanie "jak to się stało" jest taka, że usunąłem najszerszą pozycję... ale nie usuwałem takowej. Wcześniej kolumny były o c.a. 1/2 szersze niż trzeba - teraz nastąpiło jakby 'autodopasowanie' (co jest zgodne z logiką, ale dlaczego wcześniej było inaczej? Żadnych 'dzikich spacji' na końcu nazw programów na pewno nie było). Pytanie brzmi: czy i gdzie jest możliwość modyfikacji tej wartości.

 

Nie wygląda mi to na możliwe w rozumieniu stałej wartości, menu dynamicznie wybiera szerokość kolumny do najdłuższej etykiety. Zmonitorowałam w czasie rzeczywistym zmianę szerokości kolumny (wywołaną zmianą nazwy pozycji) i w monitorze nie ma żadnych śladów, że jest to zapisane jako stała wartość w rejestrze. Są zanotowane jedynie modyfikacje klucza MenuOrder.

 

Po prostu z prawokliku zmień nazwy pozycji programów na krótsze, a samo się dopasuje.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No właśnie cały czas byłem przekonany że to działa tylko na zasadzie autodopasowania - tylko że nie działało... do dzisiaj. Sprawdziłem po raz n-ty - jest OK. Zaczynam podejrzewać, że tak naprawdę to ty nie naprawiasz, tylko zaklinasz czy coś... ;)

A tak serio (pro forma) - to musi jednak gdzieś być ustawiona wartość min. Zaszyta w kodzie?

 

To jeszcze wyczaruj mi solucję do drugiego wątku - dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
A tak serio (pro forma) - to musi jednak gdzieś być ustawiona wartość min.

 

Nie sądzę, iż jest dosłownie coś takiego. Po wywaleniu z dysku z wszystkich folderów programów uwzględniach przez menu wszystkich obiektów oraz po przelokowaniu folderu Autostart w rejestrze menu jest całkowicie puste, ale dopasowuje szerokość do etykiety (Empty). A po dodaniu jednego skrótu o nazwie jednoznakowej ulega skróceniu:

 

startmenumin.png

 

Czyli powiedzmy, że ów "min" to jest ikona programu + jeden znak nazwy + po kawałku oddech z każdej strony.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Heh... Teraz to pojechałaś na maksa - w sensie drążenia tematu... (widzę, że mamy coś wspólnego, tylko ja nie mam kilku wolnych komputerów do eksperymentowania ;) ).

Dyskusja zrobiła się mimochodem akademicka - to tak teoretycznie: co by było, gdyby nie było zainstalowanego żadnego programu - brak reakcji po kliknięciu 'Programy'?

Odnośnik do komentarza
to tak teoretycznie: co by było, gdyby nie było zainstalowanego żadnego programu - brak reakcji po kliknięciu 'Programy'?

 

Mówiłam: wyświetla napis "Empty" (założeniem jest także relokacja folderu powłoki Autostart, w przeciwnym wypadku ta pozycja nigdy nie osiągnie stanu "puste"). Ilość zainstalowanych programów nie gra roli do końca, ta pozycja zlicza dwa foldery powłoki Programy (bieżącego użytkownika + All users) i to ich zawartość jest decydująca co się wyświetla w tej pozycji Menu. To można zmanipulować. Można mieć zainstalowane X programów i żadnego skrótu w tych folderach lub same wersje portable i masa skrótów utworzona.

Odnośnik do komentarza

Sorry - moja wina - nie załapałem (zbyt szybkie czytanie: Empty > null; gdybyś napisała: "Empty" > ciąg znaków). Ale z drugiej strony to też niedoróbka M$: jedna długa nazwa rozszerza wszystkie kolumny (wiem, wiem - de facto to jest jedna kolumna). Ale jest jednak max (czy to raczej własność etykiety?) :

 

75687825.jpg

 

Generalnie efekt jest taki:

 

23837865.jpg

 

i o to chodziło. Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...