Skocz do zawartości

Dodanie pozycji do listy Wyszukaj XP


broda99

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
PS. Rozwiązanie typu: udostępnienie katalogu - zmapowanie jako nowy dysk mnie nie satysfakcjonuje.

 

1. No cóż, nie znam żadnej edycji która tylko i wyłącznie rozszerza listę "Szukaj w:", bez naruszeń w innych widokach i bez tworzenia jakiś sztucznych obiektów. Prócz mapowania dysku jest jeszcze sposób z utworzeniem obiektów NameSpace wyświetlanych w widoku Mój komputer. Czyli w programie ShellObjectEditor tworzysz nowe rozszerzenie NameSpace, wybierając opcję by zachowywało się jak folder (i wskazujesz jakiś tam swój folder), podczepiasz to pod obszar "Mój komputer". Wtedy owszem na liście "Szukaj w:" będziesz miał dostępny ten folder, ale również w "Mój komputer" bezsensownie rozmnożysz obiekty.

 

2. Może inne rozwiązanie, czyli skrypt planujący otwieranie wyszukiwania na wybranym przez Ciebie katalogu lub dysku: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Sama odpowiedziałaś.

2. Jest to jakiś sposób - ale tak trochę "prawą ręką do lewego ucha dookoła głowy" (interesuje mnie pozycja na liście commbo, a nie dochodzenie do lokalizacji skryptu > klikanie w skrypt). Chyba, żeby włożyć kilka interesujących mnie lokalizacji do skryptów > skrypty do katalogu > katalog do Start albo PPM...

Jak się domyślasz chodzi o to, żeby sprawdzić czy jakiś plik plik znajduje się tam, gdzie znajdować się powinien (albo zabrać go stamtąd). Wiem - można po prostu dojść do katalogu > Ctrl+F czy też przewinąć - ale chciałem wiedzieć czy można to sobie ułatwić.

 

PS. ten .vbs oczywiście jak najbardziej działa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...