Skocz do zawartości

Dedykowana karta graficzna AMD Radeon (TM) R7 M340 nie odtwarza filmów


Rekomendowane odpowiedzi

Domyślnie Windows używa zintegrowanej karty graficznej AMD Radeon(TM) R5 Graphics ale gdy się przełączę na dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon (TM) R7 M340 używając sposobu

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Video-Display-and-Touch/AMD-RADEON-R7-M340-discrete-graphics-card-does-not-work/td-p/7799836

Cytat

Go to "Power supply > Configure power supply scheme > Change additional power parameters > Switchable EXtreme4 graphics adapters" and set "Maximum performance"

to gdy chcę uruchomić jakiś film odtwarzaczem Media Player Classic - Black Edition to wyskakuje napis

Cytat

 

Program nie mógł renderować niektórych pinów grafu. Możliwe, że nie zainstalowano odpowiednich dekoderów lub filtrów.
MPC MP4/MOV Source::Video 1 (H.264/AVC, High Profile, Level 3.1, 1280x720, 29.991 fps)
MPC Video Decoder::Output

Media Type 0:
--------------------------
Video: dxva 1280x720 29.991fps

 

ale gdy Windows jest ustawiony na zitegrowaną kartę graficzną to wszystkie filmy się normalnie odtwarzają.

Odtwarzacze VLC Media Player albo PotPlayer albo odtwarzacz systemowy Filmy i TV obsługują dedykowaną kartę graficzną ale przyzwyczaiłem się do odtwarzacza Media Player Classic - Black Edition i chcę na maszynie wirtualnej VMware Workstation wykorzystać moc dedykowanej karty graficznej. Po to mam przecież tę dedykowaną kartę graficzną żeby korzystać z jej mocy.
Mam zainstalowane sterowniki AMD Software: Adrenalin Edition Revision Number Adrenalin 22.6.1 Recommended (WHQL) ze strony https://www.amd.com/en/support/downloads/drivers.html/graphics/radeon-r9-r7-r5/radeon-r7-300-series/amd-radeon-r7-m340.html

Próbowałem też ostatnią wersję sterowników Radeon Software Adrenalin Edition 19.4.3 Driver for Windows® 10 64-bit obsługujących funkcję Enduro do przełączania grafiki ze zintegrowanej na dedykowaną w panelu sterowania karty graficznej ze strony https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-4-3 i było to samo.

Gdy się w VMware Workstation 17.5.2 Build 23775571 i także we wcześniejszych wersjach tej maszyny wirtualnej opcję Accelerate 3D graphics to gdy się uruchamia dowolny system operacyjny to słychać dźwięk logowania do wirtualnego systemu ale ekran jest czarny.

spacer.png

Żeby normalnie z widokiem uruchamiały się systemy na VMware Workstation 17.5.2 Build 23775571 to musi być odznaczona opcja Accelerate 3D graphics.

spacer.png

Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji ale nic to nie dało.

 

Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100)
Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3
Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3
Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM)
Dysk fizyczny - HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)
Napęd dysków optycznych - hp HLDS DVDRW GUD1N
Grafika
Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema)
PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do filmów,wydaje mi się przerabialiśmy już chyba ten wątek... VLC, PotPlayer mają własne zaszyte kodeki, więc nie ma problemu z odtwarzaniem w tych programach w zasadzie czegokolwiek. Inne aplikacje czy też odtwarzacze, potrzebują aby dostosować im kodeki, jak pobieram zaleciłem ci już kiedyś instalacje zestawu kodeków K- Lite Pack . Co do reszty, to nie wiem czy program do wirtualizacji systemu obsługuje przełączanie karty grafiki, tu by trzeba było przyjść coś w sieci na ten temat. Spróbuj może w BIOS wyłączyć na próbę Integrę i zobacz czy na dedykowanej wtedy zadziała ten program do wirtualizacji, zobacz też alternatywny VirtualBOX.

Odnośnik do komentarza

Co do filmów,wydaje mi się przerabialiśmy już chyba ten wątek... VLC, PotPlayer mają własne zaszyte kodeki, więc nie ma problemu z odtwarzaniem w tych programach w zasadzie czegokolwiek. Inne aplikacje czy też odtwarzacze, potrzebują aby dostosować im kodeki, jak pobieram zaleciłem ci już kiedyś instalacje zestawu kodeków K- Lite Pack . Co do reszty, to nie wiem czy program do wirtualizacji systemu obsługuje przełączanie karty grafiki, tu by trzeba było przyjść coś w sieci na ten temat. Spróbuj może w BIOS wyłączyć na próbę Integrę i zobacz czy na dedykowanej wtedy zadziała ten program do wirtualizacji, zobacz też alternatywny VirtualBOX.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...