Skocz do zawartości

Problemy z siecią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem pewnie banalny dla ludzi ogarniętych więc z góry przepraszam ;p

Posiadam internet i telewizję w upc, mam od nich router i wszystko chodziło super, oprócz tego że sieć WiFi było nie do złapania na parterze.. więc router z upc podłączyłem kablem do drugiego routera, dokładnie tp-link TD-W8961N, LAN do LAN.. i teraz zaczyna się dla mnie cyrk, bo na kompie i przez WiFi internet na parterze działa, można oglądać yt, oglądać coś na netflixie i innych takich, wyszukiwać strony ale już nie można w nie wchodzić, strony ładują się i tyle, tak samo aplikacje typu bankowe, pzu, jakichś sklepów nie chcą się otworzyć..  wyskakuje błąd jakby internetu nie było..  np mbank wyświetla błąd podczas wpisywania pinu "Usługa niedostępna, sprobuj ponownie."

Do tego na komputerze jest włączony jakiś tryb samolotowy ktorego nie idzie za cholere wyłączyć.. próbowałem normalnie szukać przełącznika jak na lapkach czy telefonach, brak.. próbowałem komendami w cmd, niby przyjęło ale nadal jest ten tryb.. 

Ktoś coś?

 

Messenger_creation_c06798da-cd60-4a08-b967-753d40f54225.png Messenger_creation_8584b816-283a-48bf-a232-2eca0cc5a4db.png Messenger_creation_c7ab7aca-e13f-4fdb-bb17-a4869c749480.png Messenger_creation_8046b1bd-7dd2-48df-9ae7-ac00ccac2e74.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zrobiłeś mostek, ale czy odpowiednio skonfigurowane router od TP Link? W jego ustawieniach powinny być opcje do wyboru w trybie właśnie mostka AP, co załatwia sprawę i ręcznie nic nie trzeba ustawiać. Jeśli nie ma takowych opcji to trzeba ręcznie wszystko ustawić ,czyli zmienić adres IP routera, wyłączyć serwer DHCP w nim, ustawić takie samo ID Wifi jak w modemie od UPC, no najlepiej ten sam kanał sieci na sztywno WiFi w obu routerach, ale to już takie konieczne nie jest do prawidłowego działania.

Tryb samolotowy normalnie włączasz tam gdzie jest ikona sieci, to nie ma nic do routerów, możesz ten tryb jak w telefonie włączać i wyłączyć, działa analogicznie. Jeśli laptop nie połączy się z wifi, czy komputer to pisze się odpowiednia ikona braku połączenia, w tym przypadku będzie to globus.

I jeszcze jedno o czym zapomniałem, konfigurując ręcznie router jako mostek w AP, nie w głównym modemie, routerze, kabel podłączasz nie do portu WLAN, tylko do LAN, któregoś z 4.

Ustawiając adres IP, jak główny router ma dla przykładu: 192.168.1.1, to AP ustawiony powinien mieć: 192.168.1.2.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...