Skocz do zawartości

Dysk przestał działać


Rofi

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam z dyskiem WD WUH721818ALE6L4 (podziałał szalone 100 dni). Nagle, przy kolejnym włączeniu pcta, dysk postanowił się nie załączyć. Windows widzi go tylko w zarządzaniu dyskami jako nowy, nie zainicjowany dysk. Wcześniej oczywiście dysk był sformatowany, miał partycje i dane zapisane.
Żaden program do odzyskiwania danych (nawet by tylko przeskanować i zobaczyć, czy partycje są widoczne) dysku tego nie widzi. Nie jestem w stanie również go zainicjować, bo dostaję "Błąd urządzenia we/wy" czyli "i/o error".
Zakładam, że jest uszkodzony, ale może jest jakieś obejście na gazomierzu by domowym sposobem odzyskać dane? Jeśli nie to oddam go do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych, bo na nich mi zależy.
Jedynie w CrystalDisku jest "widoczny:

 

crystaldisk1.PNG.e663d7ceccf191e4dc68a46f4e0ccb9b.PNG

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, zarówno kabel jak i kabel zmieniłem. Podłączyłem go również pod zupełnie inny setup. Efekt jest dokładnie taki sam.

Ogólnie to dysk jakby próbuje ruszyć, bo słychać jak startuje, ale nic to nie zmienia (prócz spowolnienia startu systemu, gdy był podłączony). Dodam jeszcze, że dysk widzę w BIOSie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...