Skocz do zawartości

błąd: NVDisplay.Container.exe - Kod wyjątku: 0xc0000409


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o pomoc, nowy komputer mi się zawiesza w różnych grach, starszych i nowszych, nawet w takich które bezproblemowo działały na starym komputerze.

w podglądzie zdarzeń jest sporo errorów i warningów, wydaje mi się ze główna przyczyna jest związana z karta graficzna:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: NVDisplay.Container.exe, wersja: 1.39.3323.1171, sygnatura czasowa: 0x64e85748
Nazwa modułu powodującego błąd: NVDisplay.Container.exe, wersja: 1.39.3323.1171, sygnatura czasowa: 0x64e85748
Kod wyjątku: 0xc0000409
Przesunięcie błędu: 0x00000000000932e5
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x0xB18
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x0x1DA3CA739A3D4BE
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\nvmdig.inf_amd64_ed9d96ac28b0f507\Display.NvContainer\NVDisplay.Container.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\nvmdig.inf_amd64_ed9d96ac28b0f507\Display.NvContainer\NVDisplay.Container.exe
Identyfikator raportu: 8bd10120-f463-4c87-912a-f53e0a0bc19f

Załączam pliki z FRST i hwinfo 

FRST.txt Addition.txt hwinfo1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyłączymy Zaplanowane Zadanie:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
CreateRestorePoint:
Task: {62CFB40C-9524-418F-A15F-EEB201A347CD} - System32\Tasks\NvDriverUpdateCheckDaily_{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8} => C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvContainer\nvcontainer.exe [1005096 2023-12-07] (NVIDIA Corporation -> NVIDIA Corporation) -> -d "C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvDriverUpdateCheck" -l 3 -f C:\ProgramData\NVIDIA\NvContainerDriverUpdateCheck.log
Task: {E0F10DCF-44AD-40E8-9370-FB5DA59F93FB} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\USO_UxBroker => %systemroot%\system32\MusNotification.exe  (Brak pliku)
RemoveDirectory: C:\Users\PC\Downloads\FRST-OlderVersion
END::

W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Po restarcie komputera napisz, czy to cokolwiek dało?

 

Mam wrażenie, że ten problem pojawił się po jakiejś instalacji lub po aktualizacji.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dzięki, zrobiłem jak pisałeś, sprawdziłem w jednej grze i po 5 min się zawiesiła,

teraz mam cos takiego:

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 0 ze źródła nvlddmkm. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

dołączam nowe pliki

Ale chyba po prostu zawiozę kompa do sklepu i niech oni się martwią

 

FRST.txt Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
CreateRestorePoint:
Task: {2387CD41-8C36-4AE3-B7E5-1748A283D7F0} - \NvDriverUpdateCheckDaily_{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8} -> Brak pliku <==== UWAGA
RemoveDirectory: C:\Users\PC\Downloads\FRST-OlderVersion
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie zanim zawieziesz komputer do serwisu zrobić aktualizację sterowników, tu głównie płyta główna i karta grafiki. Zacznij od sterownika karty graficznej, pobierz najnowszy, zgodny z systemem i sprzętem. Pobierz darmowy Display Driver, to apka, która dokładnie oczyści system z obecnego sterownika. Użyj tej aplikacji, zablokuj instalację w apce sterownika z Windows Update i po odinstalowania zainstaluj na czysto pobrany, nowy sterownik graficzny. Potem pozostałe sterowniki, pobierz z strony producenta płyty głównej. Można też spróbować darmową apką do tego, np. Snappy Driver. Po wszystkim zobacz efekty działań. Powiedz jeszcze jaki masz sprzęt, konfiguracja i zasilacz? 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...