Skocz do zawartości

Jak sformatować kartę pamięci 128 GB w Windows?


wicekdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, próbuję sformatować kartę pamięci micro SD o pojemności 128 GB. Windows 7 daje mi możliwość sformatowania tylko do 23 GB, czytałem, że taki problem rzeczywiście występuje w Windowsie ale nie znalazłem skutecznego rozwiązania. Pewnie pytanie już padło na forum ale nie znalazłem. Oczywiście chciałbym uzyskać pełną pojemność.

Pytanie jak to zrobić w Windows 7? Ewentualnie mogę postarać się to zrobić u kolegi na Windows 10 jeśli byłoby to łatwiejsze.

Jaki system plików i jaki rozmiar jednostki alokacji powinienem wybrać? Karta będzie teraz (wcześniej była w smartfonie) używana do przenoszenia i przechowywania danych (np zdjęć, filmów), wyświetlania filmów na TV itp. za pośrednictwem czytnika kart pamięci USB. Nie wykluczam zapisywania na niej dużych plików powyżej 4 GB więc zwykły system FAT 32 chyba odpada...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem rozwiązany. Był on spowodowany użyciem zewnętrznego starego czytnika kart pamięci Kingston MobileLite G2 FCR-MLG2 podłączanego do gniazda USB w komputerze (zgodnego jedynie ze standardem SDHC czyli do 32 GB pojemności karty, a karta o pojemności 128 GB jest już w standardzie SDXC). Po włożeniu karty microSD do wbudowanego w laptopa czytnika kart SD (za pośrednictwem adaptera dołączonego w zestawie do karty microSD) Windows 7 prawidłowo rozpoznał pojemność karty jako 119 GB i na tyle pozwolił ją sformatować. Karta teraz jest sformatowana prawidłowo i działa, wybrałem system plików exFAT (domyślny) (można też wybrać NTFS) i domyślny rozmiar jednostki alokacji.

Jeśli macie inne sugestie co do wyboru systemu plików i jednostki alokacji to proszę napiszcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...