Skocz do zawartości

Mysz Wireless problem komunikacji z Windowsem


sopranos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

 

Pierwszy raz postanowilem zakupić mysz bezprzewodową i... mysz wydaję się byę w porządku natomiast problem powstaje po wyłaczeniu PC.

 

Po ponownym uruchomieniu PC mysz zdaję się być połączona z Donglem ale USB/Windows nie widzi dongla?

 

Aby ponownie mysz zaczeła poruszać sić po ekranie doszedłem do tego iż muszę fizycznie wyciagnąć Dongle z portu USB i ponownie go tam włozyć.

 

Czy to jest normalnie i jak pozbyć sić problemu tak abym nie musiał tego(wyciągać i wkładać dongle) robić po każdym restarcie PC?

 

 

 

Dziekuję z góry jeżeli ktoś rozumie problem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A jak jest jak nie masz podłączonego Dongle, tylko samą mysz? Jaka to mysz bezprzewodowa? Nadajnik masz podpięty do USB w komputerze? Bo według opisu, wygląda to tak, jakby po wyłączeniu komputera mysz łączyła się z Dongle i była z nim połączona, dlatego po ponownym włączeniu komputera automatycznie już się z nim nie łączy. 

Odnośnik do komentarza

Witaj sopramos

 

Sprawdź, czy wyłączenie Zarządzania energią rozwiąże problem

 

W Menedżerze urządzeń w sekcji Urządzenia interfejsu HID 1 odszukaj podłączoną mysz 2

Zakładka Zarządzanie energią 3

Odznacz 4

 

image.png.f1620fabee4cd271ff3344fedabcd361.png

 

Ja mam mysz kablową, ale warto sprawdzić, które urządzenia pojawiają się przy 5 ,

gdy odłączysz i podłączysz Dongla

tam również zmień ustawienie Zasilania

 

Pozdrawiam serdecznie

Juliusz

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Juliusz,

 

Dziękuję za poradę.

 

Zastosowałem się do poleceń aczkolwiek to nie było przyczyną tego że windows po prostu nie widzi myszy po restarcie PC.

 

Załącze screeny z Menagera Urządzeń przed i po odłączeniu Dongla, może coś podpowiedzą.

 

PRZED:

g7LT8PT.png

 

 

PO:

QcPdCbk.png

 

Nadmienię też, że w obecnej sytuacji w której muszę przepinać Dongla, jest on Podpięty do portu USB w Klawiaturze - ten port ma osobny kabel który jest wpięty z tyłu PC port USB.

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...