Skocz do zawartości

wyciek danych


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, na początku opiszę całą sytuację. Jakiś czas temu został zakupiony nowy telefon, dzisiaj odpięłam aplikację uwierzytelniającą steam od konta steam, aby zainstalować aplikację na nowym telefonie. Na numer telefonu przyszedł kod weryfikacyjny i aplikacja została odpięta. Następnie dostałam kolejny kod, ponieważ chciałam zmienić hasło. Hasło zostało zmienione, zalogowałam się na aplikacji i ponownie włączyłam uwierzytelnianie przez aplikacje na nowym telefonie. Hasło którego użyłam możliwe ze w przeszłosci mogło wyciec. Wszystko wydawało się ok. Po godzinie dostałam sms od nieznanego numeru, który w google ma złe opinie. Treścią smsa był drugi sms uwierzytelniający od steam, kod był identyczny. Wątpię, że to zbieg okoliczności. Nie rozumiem po co ktoś wysłał mi taką wiadomość, ani jak uzyskał kod który był wpisywany godzinę wcześniej. Pozdrawiam i proszę o pomoc ponieważ bardzo mnie to martwi. Na telefonie jak i na komputerze nie instaluje zadnych podejrzanych aplikacji. Wszystko wydaje sie działac ok ale nie rozumiem jak ktos uzyskał dostep do tresci smsa, lub kodu ktory byl wpisywany na komputerze przy zmianie hasła.

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Możliwe że była to próba przejęcia konta, sam miałem podobne przypadki i po przejęciu hasła utknelii na weryfikacji dwuetapowe. To mnie uratowało. Ja nie używam Steam na telefonie, więc tu się nie wypowiem. Do weryfikacji używam od lat e-mail od Googla, czyli dość bezpiecznego konta do weryfikacji i jest ok. 

Driga sprawa że skoro juž konto uwierzytelnianie zostało, to nie powinieneś dostawać już nic więcej. Także numer najwyżej zgłoś jako SPAM/ Niebezpieczny w aplikacji SMS i zablokuj. 

Ogólnie wszędzie gdzie się da włącz weryfikację dwuetapową, jest to czasem nie wygodne, ale naprawdę ratuje, nawet dodatkowe zabezpieczenia weryfikują jeszcze numer telefonu. Mnie już nie raz uratowały dodatkowe zabezpieczenia jak np. przy próbie kradzieży konta Microsoft. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...