Skocz do zawartości

Wyłączenie laptopa


julia26

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałam poprosić o radę. Wczoraj laptop odłączał mi się samoczynnie od baterii co 5-10 minut na czas około 10 sekund (wracał do ładowania również samoczynnie). Po około godzinie się uspokoił. Dzisiaj odeszłam od laptopa na 2 minuty i wyłączył się całkowicie. Nie był mocno przegrzany, miałam włączoną podkładkę chłodzącą i dodatkowo wiatrak skierowany na laptopa. Nie świeci się żadna dioda od baterii itp. więc zgaduję, że jest całkowicie wyłączony. Czy może być to wina baterii? Czy może laptop całkiem już padł. Zgaduję, że będę musiała się udać do stacjonarnego serwisu, żeby go rozkręcili i sprawdzili czy coś nie jest zepsute w środku, ale może macie jakieś rady. 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli to laptop, w którym da się wyciągnąć baterię/akumulator, tak jak tu, To wyciągnij ją na co najmniej dwie minuty. Do tego odłącz zasilacz od prądu i od laptopa na dwie minuty. Naciśnij i przytrzymaj przycisk załączania laptopa przez 5 sekund. Te operacja pozwolą "zejść ładunkom", jeśli była błaha przyczyna zw. z przepięciem, to to pomoże. Upewnij się, że kabel wchodzący w zasilacz jest dociśnięty.

 

Jeśli bateria jest wbudowana albo to poważniejsza awaria, to trzeba będzie rozkręcać laptop i diagnozować go w środku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...