Skocz do zawartości

Aktualizacja forum


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Forum zostało pomyślnie zaktualizowane do wersji 4.7.7.

 

W chwili obecnej forum może się dalej powoli ładować, ponieważ w tle odbywa się przeindeksowanie wszystkich postów.

 

 

Co nowego:

 

 

Alerty od Administratorów/Moderatorów

 

System alertów to rozwiązanie zapełniające lukę w puli narzędzi informacyjnych czy ostrzegających (ogłoszenia administracyjne, prywatna wiadomość, nałożenie punktów ostrzeżeń/blokad). Umożliwia wysłanie pełnoekranowego zawiadomienia do grupy użytkowników lub pojedynczego użytkownika. Np. kurtuazyjne powitanie nowych użytkowników, wskazanie zmian w strukturze forum, informacja co stało się z konkretnym tematem. Alerty są zamykalne przyciskiem Odrzuć, a w zależności od ustawień może się pojawić opcjonalna możliwość odpowiedzi lub jej wymuszenie przed zamknięciem.

 

Pokazowy alert na temat aktualizacji forum powinien się wyświetlić wszystkim zalogowanym użytkownikom.

 

Zmiany w interfejsie

 

Pole wyszukiwania przeszło lifting i uległo korzystnemu uproszczeniu. Po najechaniu na pole pojawia się skondensowane menu (dostęp do zaawansowanej konfiguracji nadal zachowany poprzez klik na lupkę).

 

search.png search2.png

 

Ponadto, po kilku latach przywrócono jak najbardziej pożądaną adaptację tego pola do sfery strony. Przeglądając konkretne forum lub temat pole automatycznie ustawi z "Wszędzie" na "To forum" czy "Ten temat". Rozwiązuje to tego typu problemy ze znalezieniem opcji:

 

 

W nagłówku profilu został dodany link do Ustawień konta:

 

profile.png

 

Ponadto, ankiety zamknięte mają widoczne dla wszystkich rezultaty głosowania.

 

Komunikator

 

Funkcja "Wyłącz mój komunikator" zmieniła działanie. Uprzednio jej użycie skutkowało całkowitym wyłączeniem komunikatora, a dostęp do zawartości skrzynki wymagał po prostu ponownej aktywacji całego majdanu (via menu konta > Wiadomości > potwierdzenie pytania).

 

Nowością jest, że wyłączenie komunikatora jest połowiczne, tzn. zachowanie dostępu do skrzynki przy jednoczesnym ograniczeniu komunikacji. Zostaje zablokowane otrzymanie wiadomości od użytkowników (z wyjątkiem Administratorów/Moderatorów) i alertów, ale nadal można wysyłać nowe wiadomości do innych lub odpowiadać na istniejące.

 

Po skorzystaniu z opcji pojawi się pop-up objaśniający:

 

disableinbox1.png

 

Zawartość skrzynki w pełni dostępna, ale figuruje ostrzeżenie umożliwiające re-aktywację:

 

disableinbox2.png

 

Dodatkowo, Administrator otrzymał opcję automatycznego usuwania po X dniach wiadomości bez żadnej odpowiedzi. Na razie nie zostało tu nic takiego skonfigurowane.

 

Kalendarz

 

Aplikacja zmieniła radykalnie formę z przechodzonego "Kalendarza" na "Wydarzenia", choć polskie tłumaczenie jest "mieszane" (stara nazwa modułu, ale opcje np. w polu wyszukiwania używają słowa "Wydarzenia"). W związku z nową funkcjonalnością zostały usunięte "nie pasujące" do tego systemu urodziny, a w konsekwencji zniknął również ze strony głównej spodni widżet "Kto obchodzi dziś urodziny". Strata żadna. Urodziny użytkowników nadal dostępne w profilach.

 

Moduł zainstalowany u nas pro forma i uprzednio nie używany do niczego innego niż urodziny użytkowników i rocznice forum. Zostawiam go jednak, bo może się przydać w przyszłości do określonych publikacji.

 

Inne zmiany

 

- CKEditor został zaktualizowany do wersji 4.20.1 (Changelog CKEditor). Została w nim przywrócona obsługa Grammarly, o ile użytkownik ma zainstalowane stosowne rozszerzenia w przeglądarce.

- Przy procesie rejestracji sfatygowane keyCAPTCHA zostało zastąpione przez hCaptcha. Aktywne również w formularzu kontaktowym.

 

hcaptcha.png

 

Do Moderatorów

 

Alerty moderacyjne - W dialogach klasycznych funkcji typu zamknięcie, przeniesienie, podzielenie czy ukrycie tematu pojawiła się opcjonalna możliwość wysłania prywatnego alertu do użytkownika z powiadomieniem co się stało z jego zawartością. Włączenie opcji Anonimowo wysyła alert nie wymagający żadnej odpowiedzi. Można jednak wybrać czy użytkownik może lub musi bezpośrednio odpowiedzieć na alert.

 

Alerty są do wglądu w Panelu Moderatora. Jeśli włączono możliwość komunikacji, będzie dostępny licznik odpowiedzi którego kliknięcie przeniesie do prywatnej wiadomości ze wszystkimi odpowiedziami do alertu.

 

modalerts.png

 

W Panelu Moderatora zostały też dodane do Zgłoszonej zawartości filtry wg "aplikacji" (System, Forum, Wydarzenia).

 

modfilters.png

 

Oczekujące na zatwierdzenie mają podane przyczyny (przypominam, że niezatwierdzone są widoczne dla Moderatora tylko w forach przez niego moderowanych)

Publikacja tematów z wyprzedzeniem (na razie zawężone tylko do Administratorów)

 

 

Uwagi i bugi

 

 

Bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich uwag i zauważonych błędów.

 

Póki co, z uciążliwości ale nie z winy oprogramowania forum zanotowany problem na urządzeniach mobilnych Samsung, zobrazowany potężną ilością "ENTER-ów" zwłaszcza na końcu postów. Może pomóc wyłączenie następującej opcji:

 

Klawiatura Samsung > Więcej opcji > szukać polskiego odpowiednika opcji Enhanced accuracy (labs)

 

large?v=v2&px=999

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...