Skocz do zawartości

gosearches.gg - google chrome, edge


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj uruchomiłem jakiś skrypt i zainfekowałem sobie czymś komputer.

Przy wyszkiwaniu czegokolwiek z przeglądarki Google Chrome przekierowuje mnie na rezultaty ze strony/silnika "gosearches.gg". Ten sam problem był na Edge.

Poczytałem, że winowajcą jest rozszerzenie dodane do przeglądarek "Google Docs" i z Edge usunąłem bez problemu i już normalnie wyszukuje z "google.com" ale w Chrome jest grubszy problem - usuniecie tego rozszerzenia przywraca go po ponownym uruchomieniu.

Reinstalowalem Chrome, i wszystkie katalogi z nim zwiazane, oraz folder TEMP. 

Skanowałem Malwarebytes, AdwCleanera ale również nic nie dało.

Znalazlem również lokalizacje skryptu, który uruchamia przegladarki z tym rozszerzeniem - "C:\Users\Pacyna\AppData\Local\WindowsApp" i usunięcie zawartości tego folderu również nie pomogło, bo pliki tam sie znajdujące zostały przywrócone po uruchomieniu przegladarek.

 

image.png.5d9b33ceafeb12260fa91b15db75a2e1.png

 

Tak więc podejrzewam, że jest jakiś "proces" działajacy w tle, który tym wszystkim zarządza. Proszę o pomoc :)

 

Shortcut.txt Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nic nie wskazuje na istnienie tej infekcji.

 

Kosmetyka:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
CHR Extension: ( Google Docs) - C:\Users\Pacyna\AppData\Local\Temp\tv6jm04yShpU [2023-01-05]
CHR Extension: ( Google Docs) - C:\Users\Pacyna\AppData\Local\Temp\IMNs6CVjaEoh [2023-01-05]
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\HandBrake\HandBrake.lnk 
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\HandBrake\Uninstall.lnk
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiSpyware] Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiVirus] Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate: Ograniczenia <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-3042923484-986546893-671020742-1002\...\Run: [GalaxyClient] => [X]
Task: {26CB75E9-1413-4667-9553-7D7D0AD95BBD} - System32\Tasks\Meta\Messenger-SL-Helper-S-1-5-21-3042923484-986546893-671020742-1002 => C:\Users\Pacyna\AppData\Local\Programs\Messenger\MessengerHelper.exe --lassie (Brak pliku)
AlternateDataStreams: C:\Users\Pacyna\Application Data:00e481b5e22dbe1f649fcddd505d3eb7 [394]
AlternateDataStreams: C:\Users\Pacyna\AppData\Roaming:00e481b5e22dbe1f649fcddd505d3eb7 [394]
AlternateDataStreams: C:\Users\Pacyna\AppData\Local\Temp:$DATA [16]
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Skoro trafił Ci się taki wybrakowany Google Chrome, to pozbądź się go i nigdy więcej  go nie instaluj.

Chrome ma w sobie taką funkcję, że zawsze po włączeniu go ściąga z nety wszystko, co było z nim podczas poprzedniej sesji.

Nic na to nie poradzisz.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Zrobiłem to co powyżej, zrestartowałem kompa, włączyłem Edge i przy pierwszym uruchomieniu sama się włącza wtyczka Google Docs i znów wyszukuje przez "gosearches.gg". 

Zauważyłem, że Malwarebytes reaguje jak coś wyszukuje w Edge blokując tą wtyczkę

Logi: gosearches.gg.txt

 

Jest szansa żebyśmy jakoś to badziewie wywalili całkowicie z komputera? Może załączyć jakieś dodatkowe logi albo uruchomić konkretne narzędzia do skanowania

Odnośnik do komentarza
Cytat

C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\108.0.1462.54\powershell.exe

U mnie nie ma takiego pliku.

 

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Cytat

START::
VirusTotal: C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\108.0.1462.54\powershell.exe
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Pokaż wynik.

 

Uruchom FRST.
W polu SEARCH (SZUKAJ) wklej:

Cytat

gosearches*.*

kliknij na przycisk "Search Files (Szukaj Plików)".
Raport z tego będzie tam, gdzie jest FRST.

 

Uruchom FRST.
W polu SEARCH (SZUKAJ) wklej:

Cytat

gosearches

kliknij na przycisk "Search Registry" (Szukaj w Rejestrze).
Raport z tego będzie tam, gdzie jest FRST.

 

Pokaz raporty z tych wyszukiwań.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...