Skocz do zawartości

Zasilanie procesora


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

na płycie głównej mam gniazda zasilania procesor 1x8 pomów i 1x4 piny a zasilacz (SilentiumPC Vero M2 600W) tylko jedną, dzieloną wtyczkę 8 pinów. Wiem, że to jedno 4 pinowe gniazdo potrzebne jest tylko w przypadku podkręcania procesora i normalnie nie musi być obsadzone, i tak też u mnie to działa.

Nie chcę podkręcać procesora, ale mam pamięci, które w trybie XMP moga pracować z częstotliwością 3600 MHz i gdy ustawię ten tryb w biosie to komputer nie startuje, jedynie tryb XMP-3000 jeszcze działa.

Mam przejściówkę taką jak na fotach i rozdzielając wtyczkę 8 pinów, podpinając kabelek z fotek uzyskałbym wtyczki 8 i 4 pinów.

Próbował już ktoś taką protezę i czy to zadziałało?

P_20221112_164428.jpg P_20221112_164445.jpg P_20221112_164501.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ludzie już od czasu wprowadzenia dwóch złącz do zasilania procka używają takich przejściówek i to działa, mój kolega takiej chyba do dziś używa bo powiedział że nie zmieni specjalnie zasilacza dla jednej wtyczki a skoro nie podkręca procka i tylko XMP używa to nic z tym nie robił i działa. Więc nie zaszkodzi spróbować, cena przejściówki jest niewielka w porównaniu do ceny zasilacza a warto jeszcze wspomnieć że ludzie używają podobnych przejściówek do kart graficznych i też to działa. A jak coś działa to wiadomo....

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Niestety jest problem, ta przejściówka ze fotek nie pasuje. to jest przejściówka z 4 na 8 i kombinacja, którą chciałem zrobić nie podejdzie - sprawdziłem.

Też nie chce wymieniać sprawnego zasilacza i stąd pytanie:

Widziałeś może gdzieś w sprzedaży taki adapter 8 pin na 2x8 pin ewentualnie 1x8+1x4? Mi się udało znaleźć takie tylko na Ali, u rodzimych sprzedawców nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...