Skocz do zawartości

Ciągle wyskakujące komunikaty o wirusie "Avira" z nortonem, edge, mcafe podaje komunikaty.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
23 minuty temu, wieSmac napisał:

Ciągle wyskakujące komunikaty o wirusie "Avira" z nortonem, edge, mcafe podaje komunikaty o zagrożeniu wirusowym, utracie danych, uszkodzonych plikach systemowych. Na szybko potraktowałem adwcleaner ale ciągle pojawiają się powiadomienia mam screeny. Ładnie proszę o zainteresowanie i pomoc
Pozdrawiam W.
 

Addition.txt 27.29 kB · 0 pobrań FRST.txt 24.21 kB · 0 pobrań

PS Potraktowałem jeszcze przed adwcleaner antywirusem systemowym i dowiedziałem się z komunikatu że jest to lub był wirus wyłudzający okup.

Odnośnik do komentarza

W logach nic podejrzanego.

 

Co konkretnie i gdzie jest wykrywane (nazwa pliku i jego lokalizacja)?

 

Kosmetyka:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) - FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym

Spoiler

START::
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKU\S-1-5-21-510263495-1881460824-1485666426-1001\...\Run: [MicrosoftEdgeAutoLaunch_6198B3F3327E7EC93B52FD72B7759264] => "C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" --no-startup-window --win-session-start /prefetch:5 [3795376 2022-09-25] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Czyli wyskakują komunikaty nieistniejących w rzeczywistości programów.

Dziwne, bo w logach nic nie wskazuje na wyskakiwanie tych komunikatów.

 

Najlepiej byłoby zrobić zwykłe "Przywracanie Systemu", ale u Ciebie są tylko dwa punkty przywracania:

Cytat

19-09-2022 18:30:45 Instalator modułów systemu Windows
20-09-2022 21:28:18 Instalator modułów systemu Windows

Nie ma żadnego wcześniejszego, a te powyższe  mają daty z września, czyli prawdopodobnie gdy problem już był.

 

Co to jest "iuont.click" widoczny napis na obrazkach?

 

Co to jest "wnprt.club" widoczny napis na obrazkach?

 

To ostatnie być może udałoby się usunąć ręcznie postępując wg opisu 

Usuń WNPRT. Wirus CLUB (Removal Guide) « Guide-How-To « Najnowsze wirusy i malware (regrunreanimator.com)

 

jessi
 

Odnośnik do komentarza

@wieSmac
Nie jest to co prawda infekcja, tylko zezwoliłeś na wysyłanie powiadomień w Microsoft Edge przez niewłaściwe strony. Po prostu usuń te uprawnienia w ustawieniach przeglądarki lub całkowicie je wyłącz. Ponadto zauważ, że nie masz zainstalowanych wyżej wymienionych pakietów antywirusowych, a jest to jedynie osadzone sprytnie okno w przeglądarce imitujące Windowsa. ;) 

Jeśli będzie to pomocne to podrzucam poradnik do Chrome mojego autorstwa → https://soo.bearblog.dev/chrome/
Zwróć uwagę na rozszerzenia i filtry (dostępne są także na inne przeglądarki) i podniesienie poziomu bezpieczeństwa na silny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...