Skocz do zawartości

Zmiana/dezaktywacja kodu PIN a funkcjonowanie konta służbowego


Soosa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nietypowa sprawa - użytkownik zakupił subskrypcję Microsoft 365 i w celu jej zarejestrowania założył konto Microsoft. Wcześniej komputer miał wyłącznie funkcjonujące konto lokalne. Komputer wykorzystywany jest też przez dziecko do nauki zdalnej przez Teams - w tym celu każdy uczeń ma założone konto kategoryzowane jako służbowe.

Chcę wyłączyć weryfikację pin i wymóg logowania się hasłem, utknąłem na pierwszym etapie - nie mogę odłączyć pin'u.

W Ustawieniach>>>Konta>>>Twoje informacje, jest ujawnione właściwe konto użytkownika Microsoft.

W Ustawieniach>>>Konta>>>Opcje logowania, przy wyborze Kod Pin funkcji Windows Hello widnieje komunikat, że "Niestety, ten numer PIN nie działa w przypadku zasobów organizacji.".

 

Chciałbym uniknąć odpinanie konta dziecka z uwagi na to, że konieczne byłoby przywracanie hasła (po półtora roku nauki zdalnej nikt nie pamięta zapisanego hasła).

Czy jest jakaś opcja pozwalająca na dezaktywację pin bez dezaktywowania konta szkolnego?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...