Skocz do zawartości

Logi systemowe - prawdopodobnie infekcja, blokada usług


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam spory problemik ze swoim systemem. Niechętny jestem stawiać wszystko na nowo gdyż jest to jednak sporo pracy wszystko później poinstalować i poustawiać pod siebie.. i mam nadzieje ze uda mi się jakoś przywrócić system.

Problem polega na tym, iż coś musi blokować połączenia, nie mogę automatycznie zaaktualizaować sterowników nvidia, ani przez program nvidia experience ani przez stronę (białe pola brak menu wyboru) problem nie tyczy się też samej nvidi ale np jak właczam program do szukania sterowników i skanowanie systemu równiez wyskakuje błąd o blokadzie? Może jakieś usługi są powyłączane. Niektóre strony internetowe tez nie chcą się włączyć. Nagrałem dwa filmiku gdzie zamieszczam linki poniżej na których przedstawiony jest problem. System skanowałem programami typu  ccleaner, adwcleaner, malwarebytes, spybot itd. niczego nie wykryło. Resetowanie połączenia internetowego i ustawien rownież nic nie daje. Udostepniłem internet z telefonu aby sprawdzić czy na ruterze nic nie blokuje.  Oraz utowrzyłem nowy Konto uzytkownika. Usunąłem program antywirusowy avg bo myslałem ze moze tu jest przyczyna. Wyłączanie windows defendera też nic nie daje... Nic nie pomaga. Myślę że to jakaś infekcja gdyż wcześniej w przegłądarce wywalało mi komunikaty o URL BLACKLIST usunąłem na nowo przeglądarki przeskanowałem programami. Ten problem zniknął ale problemy są poważniejsze. Zainstalowałem program autoruns, wszystkie procesy mam tam powłączane. Bardzo proszę o pomoc. Poniżej zamieszaczm logi z programu FRST oraz linku do nagranych filmików pokazujących problem.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkFduLLMR6w

https://www.youtube.com/watch?v=wDsSqgNIqmA

 

https://megawrzuta.pl/filesgroup/43ecf726c05dd6331ff846f8a6f8c8b2.html    LOGI programu FRST

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie masz żadnej infekcji.

Gdzieś w Systemie masz ustawione, że nie wolno Ci ściągać, ani wyszukiwać w necie żadnych sterowników,  więc nigdy nie uda Ci się ściągnąć żadnego sterownika.

 

Kosmetyka:

ruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

IFEO\CompatTelRunner.exe: [Debugger] C:\WINDOWS\System32\taskkill.exe
IFEO\DeviceCensus.exe: [Debugger] C:\WINDOWS\System32\taskkill.exe
IFEO\SecHealthUI.exe: [Debugger] C:\WINDOWS\System32\taskkill.exe
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia <==== UWAGA
Task: {584461BA-C57F-483F-B430-7467DACF664E} - System32\Tasks\Safer-Networking\Spybot - Search and Destroy\Refresh immunization => C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDImmunize.exe [7192192 2018-04-20] (Safer-Networking Ltd. -> Safer-Networking Ltd.)
Task: {7445D17B-89AB-43F3-B904-4DD68B19A6F2} - \Microsoft\Windows\SettingSync\NetworkStateChangeTask -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {77077655-5169-464A-94FB-604CB843173F} - System32\Tasks\SUPERAntiSpyware Scheduled Task f042d415-d54b-408b-ace5-666491d8c28e => C:\Programy\SuperAntiSpyware Pro\SASTask.exe [49944 2013-11-07] (SUPERAntiSpyware.com -> SUPERAdBlocker.com) -> "C:\Programy\SuperAntiSpyware Pro\SUPERAntiSpyware.exe" /TASK:f042d415-d54b-408b-ace5-666491d8c28e
Task: {8E828664-BC46-4DB5-B3C9-8895C6734C51} - System32\Tasks\Safer-Networking\Spybot - Search and Destroy\Scan the system => C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDScan.exe [7651984 2018-04-20] (Safer-Networking Ltd. -> Safer-Networking Ltd.)
Task: {E51EADD7-C4F7-43E7-A9CB-FEC8EC1E204F} - \Microsoft\Windows\SettingSync\BackgroundUploadTask -> Brak pliku <==== UWAGA
HOSTS:
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:


Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Niby kosmetyka ale POMOGLO !!! Dziękuję bardzo!!! wyswietla mi już okna do wyboru sterownika na stronie, nie blokuje polaczenia do logowania w Nvidia experience. Przesyłam dla pewnosci nowe logi :) nadal został jeden problem z wyszukiwaniem sterownikow w programie driver reviever nizej screen. Gdzie ewentualnie w systemie szukac takiej opcji aby to naprawić?. 

driverreviever.jpg

Addition_08-02-2021 22.56.56.txt FRST_08-02-2021 22.56.56.txt Shortcut_08-02-2021 22.56.56.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...