Skocz do zawartości

Brak opcji Wifi


romek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam 2 karty sieciowe, zintegrowana Intel 82579LM z którą nie ma żadnych problemów jeśli chodzi o sterowniki i łączenie się z netem przez kabel oraz nowa kupiona Wifi TL-WN881ND ver 2.0, z którą niestety są jakieś problemy przy instalacji sterowników, miała być kompatybilna z systemem, co wszędzie podają, ale chyba nie jest. Dlatego też pytam czy ta ikonka Wireless LAN jest systemowa czy pojawia się dopiero po instalacji oprogramowania karty sieciowej. Bo zastanawiam się czy kupno innej karty coś pomoże czy po prostu z systemem może jest coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza

Chciałem rozwiać Twoje wątpliwości, ale widzę że mi się nie udało. Jeśli w menedżerze urządzeń karta nie jest poprawnie zainstalowana (wykrzyknik) lub nie jest wykryta (brak wpisu) to żadna ikonka WiFi nie pomoże :).

Niestety na stronie producenta jest napisane, ze karta pracuje ze sterownikiem, który działa od Windows 7 wzwyż: https://www.tp-link.com/pl/support/download/tl-wn881nd/#Driver

Odnośnik do komentarza

Czyli jak rozumiem z systemem raczej wporzo i brak tej ikony nie oznacza, że coś z nim nie tak, a kupno innej karty sieciowej WiFi być może rozwiąże problem? Co do samej karty to chyba niemal wszędzie gdzie jest sprzedawana podawana jest kompatybilność z XP, widać nikt tego nie weryfikuje dokładnie tylko jedni przepisują od drugich a jak się okazuje kompatybilna to była pewnie wersja 1 sprzed kilku lat a ta już nie i tylko wprowadzają człowieka w błąd. Myślę, że to wystarczający powód aby reklamować towar niezgodny z opisem. Natomiast zważywszy na jej raczej niską cenę, niezłe parametry i to, że planuję w przyszłości zmienić system na nowszy, raczej ją zatrzymam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...