Skocz do zawartości

Prawdopodobnie padający dysk


Darnovc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś pojawił się problem z partycją (można tak powiedzieć, że dziś, napiszę dalej). Otóż komputer strasznie spowolnił, gry na tej partycji prawie w ogóle nie działają, nie wspominając o przeglądaniu folderów na tym dysku. Gdy chcę "wejść" w niektóre foldery pojawia się komunikat :

"Dysk w stacji dysków D: jest niesformatowany. Czy chcesz go sformatować teraz?"

 

Nie mam pojęcia, co to spowodowało. Wczoraj wszystko było w porządku, nie robiłem nic, co mogłoby spowodować taki problem.

Jeżeli chodzi o to, co pisałem wcześniej to MUSZĘ dodać, że to samo mam od jakiegoś roku z partycją E:. Nie korzystam z niej w ogóle, ponieważ jest na niej ten sam problem. Nic nie dało się z tym zrobić. Pamiętam, że próbowałem prawie wszystkiego, nawet programu z opcją "Write zeros to disk".

 

Pilnie potrzebuję pomocy. Czy dysk da się uratować?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tutaj jest artykuł o tym jak zdiagnozować dysk twardy. Proszę zrób to i wrzuć tu zdjęcia z wynikiem skanowania, możesz też użyć programu CrystalDiskInfo i wkleić screena z jego działania. Podaj też proszę jaki masz zasilacz - możesz wrzucić zdjęcie tabliczki znamionowej. Upewniej się też że kable ATA/SATA i zasilanie są dobrze włożone do dysku. Możesz też spróbować czy problem nie ustąpi przy użyciu innych kabli (co prawda wątpliwe ale spróbować można).
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...