Skocz do zawartości

Funkcja ładowania zasobów nie może odnaleźć pliku MUI


moccaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w następującej sprawie: Każde uruchomienie systemu (Windows 7 64 bit) kończy się wygenerowaniem w dzienniku zdarzeń ostrzeżenia  ze źródła  e1rexpress    o identyfikatorze 27 i następującym opisie:

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 27 ze źródła e1rexpress. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

Intel(R) I210 Gigabit Network Connection

Funkcja ładowania zasobów nie może odnaleźć pliku MUI"

Tu ciekawostka (jak dla mnie...): po zamknięciu i ponownym otwarciu ostrzeżenia ostatnia linijka "Funkcja ładowania zasobów nie może odnaleźć pliku MUI" jest zamieniana trwale na tekst "Brak zasobu zależnego od ustawień regionalnych dla wymaganego komunikatu"

Sterowniki wymienionej w komunikacie karty sieciowej Intel I210 są aktualne, żadnych błędów karta nie sygnalizuje. Przeskanowałem system poleceniem "sfc /scannow" i okazuje się, że jedynym, nienaprawialnym błędem jest problem z plikiem "aero.msstyles.mui", z którym wojowałem już wcześniej. Próbowałem ściągnąć i podmienić wg wskazówek Picasso fabryczny plik mui oferowany kiedyś przez Nią np. w tym temacie: https://www.fixitpc.pl/topic/7826-zmodyfikowany-explorerexe/?tab=comments#comment-59460 ale niestety link jest nieaktywny. Wyekstrahowałem więc wg recepty Picasso wymieniony plik MUI z oryginalnej płyty instalacyjnej, ale tutaj kolejny problem: okazuje się, że mam siódemkę Professional bez SP1 i plik na płycie występuje jedynie w dwóch katalogach:  "DVD:\sources\install.wim\3\Windows\Resources\Themes\Aero\pl-PL\" oraz "DVD:\sources\install.wim\3\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_9583c014e1dfc43c"      ...tymczasem w systemie mam TRZY lokalizacje tego pliku: oczywiście "c:\Windows\Resources\Themes\Aero\pl-PL\" (1) oraz "c:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_9583c014e1dfc43c\" (2) i "c:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_pl-pl_97b4d3dcdece47d6\" (3) i, co więcej, pliki się różnią, tzn. w lokalizacji (1) i (3) są takie same (plik z 2016 roku) natomiast w lokalizacji (2) plik jest taki jak oryginalny z płyty instalacyjnej z 2009 roku. Ufff..... gratuluję wszystkim, którzy dotarli do tego miejsca ;))

Nie mam pojęcia jak to ugryźć. Zamieszczam log z SFC z opisanym błędem, gdyby ktoś zechciał podpowiedzieć co zrobić z tym fantem, będę szczerze zobowiązany.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

sfcdetails.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozwiązałem problem z "aero.msstyles.mui" - ściągnąłem z MS oryginalne .iso z obrazem Win7 SP1, wyekstrahowałem plik, podmieniłem w lokalizacjach wskazanych przez Picasso i działa. SFC nic nie znajduje, log czysty.

Ale problem z ostrzeżeniem pozostał. Tutaj https://www.sevenforums.com/general-discussion/250403-event-viewer-warning-source-e1yexpress-event-id-27-a.html znalazłem opis bardzo podobnego zdarzenia, gdzie winnym okazał się router i zaczynam się zastanawiać, czy u mnie nie jest podobnie. Ale to chyba temat na zupełnie inne forum... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...