Skocz do zawartości

90% utraty pakietu po kablu


Ne0nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od soboty męczę się z swoim internetem po kablu. W piątek miałem zakładaną telewizje od swojego operatora (TOYA Łódź) i nie sprawdziłem od razu jak działa internet. Jak się w sobotę okazało coś jednak jest nie tak z połączeniem ponieważ przy zwykłym siedzeniu na TeamSpeak`u loss jest na poziomie ok.0,40% na wysyłce z skokami do 90% i wtedy można powiedzieć nie ma internetu. Aktualnie korzystam z wpinanej karty WI-FI na USB i tutaj połączenie jest stabilniejsze bardzo często (0,00% loss). Jakieś pomysły jak to diagnozować. Dodam że na innym komputerze jest tak samo jak na wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kontaktowałem się z nimi ale oni wypierają się że od nich wszystko jest ok, ale problemy zaczęły się po założeniu telewizji. Instalacje w domu mam poprowadzoną od ich modemu do switcha z którego puszczam na cały dom oraz do routera wi-fi. Póki co wypiąłem wszystkie nie używane urządzenia z switcha i testowałem każdy port z osobna - bez rezultatu. Zadziwia mnie to że to wygląda jak by się "zapychała karta sieciowa", działa przez jakiś czas dobrze i potem traci połączenie na 2 pingi.

Odnośnik do komentarza

I co, zapycha się karta sieciowa na kilku urządzeniach? :)

 

Słuchaj, oficjalnie zgłoś usterkę, możesz to zrobić i przez internet i przez infolinię. Niech wysyłają technika. Łódź to spore miasto, konkurencja też duża. Możesz rozwiązać umowę z ich winy. Mnie osobiście jarają takie przygody, lubię się po sądach szlajać, z doświadczenia wiem, że dobrze napisane pismo działa na nich lepiej niż sole trzeźwiące. Jeżeli Ty nie potrafisz egzekwować swoich praw, dajesz się spławiać, a potem pytasz na forum co może być nie tak, no to jak to sobie wyobrażasz dalej? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...