Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Windows XP SP3 - wolny start

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

mars44

mars44

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Dostałam w pracy starego laptopa. Próbowałam na własną rękę go przeskanować i usunąć niepotrzebne programy. Ponieważ nie jestem ekspertem w rezultacie pomimo znacznego przyspieszenia działania komputera i zmniejszenia zużycia RAM system bardzo wolno się ładuje. Najwyraźniej przy okazji usunęłam lub wyłączyłam coś ważnego... Komputer jest po typowym użytkowniku, który oprócz pracy używał komputera do prywatnych rzeczy i znał się jeszcze mniej niż ja.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wskazanie co mogłam zepsuć.

Załączone pliki

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Zrób log w narzędziu, które nazywa się Bootvis. Przykladowy link do pobrania: http://www.majorgeek...ls/bootvis.html

mars44

mars44

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Pod linkiem plik wynikowy z bootvis - nie bardzo wiem jak zrobić loga w txt... cmd nie rozponaje polecenia bootvis

https://www.dropbox....OT_1_1.BIN?dl=0

W załączeniu przy okazji log z Boot Log XP

Załączone pliki

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Witam. Będę w stanie odpowiedzieć dopiero w piątek. Przepraszam za opóźnienie. 

mars44

mars44

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Nie ma za co przepraszać, ja jestem wdzięczna za pomoc w każdym terminie, w końcu całe to forum jest pomocą za darmo i wdzięczność się należy za samo jego istnienie, nie wspominając już o Waszej pracy :) 

Witam. Będę w stanie odpowiedzieć dopiero w piątek. Przepraszam za opóźnienie. 

ichito

ichito

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 432 postów

Moje sugestie

- odinstaluj Chrome i Skype...na XP nie działają już poprawnie

- Firefox jest w starej wersji...zapisz zakładki/ulubione i odinstaluj...następnie zainstaluj Firefox ESR - ta wersja obsłuży XP ( u mnie tak jest)

https://support.mozi...ywatnego-uzytku

- odinstaluj programy narzędziowe  RerOrganizer, Registry Live i Soft Organizer 

- jest zainstalowany antywirus Eset - sprawdź czy wciąż ma ważną licencję i czy jest aktywny, jeśli aktywacja wygasła to odinstaluj

- widzę Reimage jeszcze i Open VPN -  to programy zabezpieczające i nie znam ich statusu, ale mogą być zbyteczne

- WinRar...to pewnie trial...wywal, potem zainstalujesz pewnie darmowy 7-zip.

(XP SP3) Kerio 2.1.5 + System Safety Monitor + Shadow Defender + Keriver 1-Click Free

(Vista) SpyShelter Firewall + Shadow Defender + Keriver 1-Click Free

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Tak na szybko: 

Skype na xp działa poprawnie, dementuje wzmiankę o tym jakoby było inaczej, warto zauwazyć, że na XP jest niższa wersja niż na nowsze systemu, ale to oficjalna wersja od microsoftu. Źródło: https://support.skyp...ments-for-skype

Winrar ma jednak przyjemniejszy interfejs, mimo iż sam używam 7-zipa to laikom polecam własnie winrar, ale to już wg uznania. 

mars44

mars44

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Moje sugestie

- odinstaluj Chrome i Skype...na XP nie działają już poprawnie

- Firefox jest w starej wersji...zapisz zakładki/ulubione i odinstaluj...następnie zainstaluj Firefox ESR - ta wersja obsłuży XP ( u mnie tak jest)

https://support.mozi...ywatnego-uzytku

- odinstaluj programy narzędziowe  RerOrganizer, Registry Live i Soft Organizer 

- jest zainstalowany antywirus Eset - sprawdź czy wciąż ma ważną licencję i czy jest aktywny, jeśli aktywacja wygasła to odinstaluj

- widzę Reimage jeszcze i Open VPN -  to programy zabezpieczające i nie znam ich statusu, ale mogą być zbyteczne

- WinRar...to pewnie trial...wywal, potem zainstalujesz pewnie darmowy 7-zip.

Bardzo dziękuję za sugestie.

z Chrome korzystam i wg mnie działa bardzo dobrze, chociaż rzeczywiście wspierany już nie jest

toż samo ze skypem - korzystam ze starszej wersji bez żadnego problemu i jest konieczny do pracy

- firefoxa odinstaluję

- programy narzędziowe też odinstaluję, zainstalowałam je tylko na chwilę, żeby zobaczyć, czy uda mi się przyspieszyć start systemu

- Open VPN jest potrzebny do pracy :)

- winrar myślę, że nie powoduje problemów z systemem, więc pozwolę sobie przy nim zostać

gajowy

gajowy

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Winrar ma jednak przyjemniejszy interfejs, mimo iż sam używam 7-zipa to laikom polecam własnie winrar, ale to już wg uznania. 

Mam nadzieję, że polecasz ZAKUP ;)

@mars44 naprawdę chcesz ryzykować używając w pracy nielegalnego oprogramowania, kiedy masz darmowy funkcjonalny zamiennik?

mars44

mars44

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Mam nadzieję, że polecasz ZAKUP ;)

@mars44 naprawdę chcesz ryzykować używając w pracy nielegalnego oprogramowania, kiedy masz darmowy funkcjonalny zamiennik?

hmm nielegalnego? Nie wiem jaka jest polityka firmy, ale komputer był przed przekazaniem sprawdzany, czy nie ma w nim nic nielegalnego i winrar został

gajowy

gajowy

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Ok. Może niepotrzebnie zasugerowałem się tym:

WinRar...to pewnie trial...wywal, potem zainstalujesz pewnie darmowy 7-zip.

W każdym razie dość łatwo sprawdzić posiadaną licencję (Help>About WinRAR)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych