Skocz do zawartości

Proszę o przygotowanie fixlist.txt


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Założyłeś dwa identyczne tematy - jeden z nich skasowałem, ten staje się wątkiem, w którym będzie prowadzona pomoc.

 


 

Raport został wygenerowany z poziomu środowiska WinRe i to niestety uzasadnione użycie.

 

System jest całkowicie uszkodzony (albo źle odczytywany), widoczna masa odczytów brakujących plików ładujących Windows. Problem wystąpił nagle, czy było coś ruszane w systemie od strony użytkownika? 

Kluczowe jest to czy masz tam ważne dane, bo jeśli dysk jest w rozsypce (a obstawiam taką postać rzeczy) to trzeba działać szybko i sprawnie, żeby je odzyskać. Nie wiem czy odpalanie z poziomu Linux będzie miało sens. 

 

Powiadomiłem moderatora działu Hardware, by spojrzał na to.

Odnośnik do komentarza

Zakleszczył mi się przycisk Shift w klawiaturze (początkowo tego nie zauważyłem) przez co wszystko co klikałem otwierało się kilkukrotnie. Nie widząc o co tutaj chodzi wykonałem reset. Laptop HP, bo o nim tutaj mowa zbootował normalnie, lecz po uruchomieniu jego czas reakcji znacząco spadł. Każda operacja np. otworzenie Menu Start skutkowała freezem na dobrą minutę po czym mogłem znów coś np. otworzyć no i znów zcinka na minutę. Odpaliłem w trybie awaryjnym, tam wszystko chodziło jak należy, więc ustawiłem czysty rozruch i zresetowałem. Niestety bez wszystkich usług problem pozostawał ten sam więc spróbowałem opcji z przywróceniem systemu do poprzedniej działającej konfiguracji (sprzed 3 dni) i tak zostawiłem go na noc, gdyż robiłem to już późnym wieczorem. Rano przywitał mnie ekran informujący o niemożności apletu automatycznej naprawy systemu windows z kodem 0xc000000f. Próba naprawy za pomocą płyty również nie przyniosła żadnych efektów. No i w tym momencie zdecydowałem się na FRST.

 

Jeżeli chodzi o pliki to wszystko ważniejsze mam zgrane na pendriva, więc coraz bardziej przychylam się do formata, lecz najpierw chciałbym jeszcze spróbować FRST.

 

Edit:

Jeżeli jest aż tak strasznie to może łatwiej wykonać instalację systemu ?

Odnośnik do komentarza

Kluczową opinie wyda tutaj Groszek (moderator, o którym wspominałem wyżej) i cierpliwie poczekałbym na to. Na razie niestety brak dowodów na to, że zawiniła sfera oprogramowania, więc nie ma co decydować się na reinstalacje. 

 

Według mnie problem jest z dyskiem, który jest uszkodzony logicznie i niepoprawnie odczytuje dane (być może to niestabilne sektory).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...