Skocz do zawartości

Nie można uruchomić komputera w trybie normalnym


Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu w trybie normalnym , komputer nie uruchamia się , pokazuje się klepsydra i nic dalej.

Skanowałem programami antywirusowymi w trybie awaryjnym. Ostatnio Malwarebytes' anti-malware.Odkrył 8 infekcji.

Po kwarantannie 2 zostały usunięte i dalej nie mogę uruchomić w trybie normalnym

Żaden punkt przywracania systemu nie zadziałał .Przed skanowaniem programem antywirusowym wyłączyłem punkty przywracania systemu.Proszę o pomoc , co mam dalej robić.

Załączam log z ostatniego skanowania

Malwarebytes' Anti-Malware 1.50.1.1100

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: 6048

 

Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 3 (Safe Mode)

Internet Explorer 7.0.5730.13

 

2011-03-14 08:12:16

mbam-log-2011-03-14 (08-12-16).txt

 

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|E:\|)

Przeskanowano obiektów: 207338

Upłynęło: 20 minut(y), 41 sekund(y)

 

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 1

Zainfekowanych wartości rejestru: 2

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 5

 

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych kluczy rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Application Updater (PUP.Dealio) -> Not selected for removal.

 

Zainfekowanych wartości rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\D:\PROGRAM FILES\APPLICATION UPDATER\APPLICATIONUPDATER.EXE (PUP.Dealio) -> Value: APPLICATIONUPDATER.EXE -> Not selected for removal.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs\D:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SPIGOT\WTXPCOM\COMPONENTS\WIDGITOOLBARFF.DLL (Adware.WidgiToolbar) -> Value: WIDGITOOLBARFF.DLL -> Quarantined and deleted successfully.

 

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Zainfekowanych plików:

d:\program files\application updater\applicationupdater.exe (PUP.Dealio) -> Not selected for removal.

d:\program files\common files\Spigot\wtxpcom\components\widgitoolbarff.dll (Adware.WidgiToolbar) -> Quarantined and deleted successfully.

d:\program files\trend micro\hijackthis\backups\backup-20110121-211622-970.dll (PUP.Dealio) -> Not selected for removal.

d:\program files\youtube downloader toolbar\widgihelper.exe (PUP.Dealio) -> Not selected for removal.

d:\WINDOWS\system32\antiwpa.dll (PUP.Wpakill) -> Not selected for removal.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Avast odinstalowany - komputer uruchomił się w trybie normalnym. Wielkie dzięki! Odbieram pocztę przez Outlook Express i nie mogę odebrać z konta gmail.com.

Po pozbyciu się Avastu mam do menu Start przypięty Immunet Proteck i skanuje z Malwarebytes'Anti-Malware. Czy możliwe ,że przeszkadza program antiwirusowy?

Numer błędu 0x800CCC0E.

Co mam dalej robić w moim komputerze?

Odnośnik do komentarza

Już ci podaje. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
SRV - File not found [On_Demand | Stopped] --  -- (NMIndexingService)
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Search the web (Babylon)"
FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.babylon.com/web/{searchTerms}?babsrc=browsersearch&AF=15627"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search the web (Babylon)"
FF - prefs.js..browser.search.param.yahoo-fr: "chr-greentree_ff&type=937811"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://utils.babylon.com/abt/index.php?url="
[2010-12-08 22:19:30 | 000,002,226 | ---- | M] () -- D:\Program Files\Mozilla Firefox\searchplugins\babylon.xml
O3 - HKU\S-1-5-21-1078081533-1123561945-1801674531-1003\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [CnxDslTaskBar]  File not found
O4 - Startup: D:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Microsoft Office.lnk =  File not found
O4 - Startup: D:\Documents and Settings\Dom\Menu Start\Programy\Autostart\MagicDisc.lnk =  File not found
O4 - Startup: D:\Documents and Settings\Dom\Menu Start\Programy\Autostart\WordWeb.lnk =  File not found
[2010-11-20 13:03:37 | 000,000,000 | ---D | M] -- D:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\Search Settings
[2010-12-09 07:30:46 | 000,000,000 | ---D | M] -- D:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\BabylonToolbar
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wykonałem sprzątanie z OTL.

Uaktualniłem IE do IE8 ale nie mogłem wykonać uaktualnienia Windowsa ( windows Update)

Wyskoczył błąd [Numer błędu: 0x8007041D]

Dowiedziałem się ,że po ściągnięciu programu ParetoLogic PC Health Advisor i naprawieniu uda sie uaktualnić Windows.

Okazało się ,że ten program trzeba kupić. Znalazłem stronę z pobraniem darmowym programu ParetoLogic PC Health Advisor

ale przed tym kazano skanować Uniblue RegistryBooster , który wykrył ponad 800 defektów i za darmo może usunąć 15 ,

potem uruchomiłem ParetoLogic PC Health Advisor , który miał być free ale nic z tego nie wynikło.

Spróbowałem uaktualnić Windows po tych uruchomieniach ale nadal wyskoczył błąd [Numer błędu: 0x8007041D].

Czy mam coś jeszcze robić w kompie ?

Mój pierwszy punkt przywracania systemu jest ustanowiony na 15 .03 , kiedy odinstalowałam AVAST.

Mam pytanie: czy mogę znów zainstalować darmową wersję programu AVAST ?

Odnośnik do komentarza
Uaktualniłem IE do IE8 ale nie mogłem wykonać uaktualnienia Windowsa ( windows Update)

Wyskoczył błąd [Numer błędu: 0x8007041D]

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (wuauserv)

 

Z ostatniego loga wynika że usługa aktualizacji automatycznych jest zatrzymana

Start > polecenie uruchom > services.msc i sprawdź jak to wygląda na liście

PPM na usługe i dajesz uruchom i tryb automatyczny

 

 

Start > polecenie uruchom > wpisz

 

regsvr32 wuaueng.dll

regsvr32 qmgr.dll

regsvr32 qmgrprxy.dll

 

po każdym enter

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

Nie odczytujesz prawidłowo tej linii w raporcie OTL.

 

 

Z ostatniego loga wynika że usługa aktualizacji automatycznych jest zatrzymana

Start > polecenie uruchom > services.msc i sprawdź jak to wygląda na liście

PPM na usługe i dajesz uruchom i tryb automatyczny

 

Konfiguracja usługi jest tu podana = Ona jest już na Automatycznym. Nie może się uruchomić, gdyż:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- -- (wuauserv)

 

 

 

heliodor

 

"File not found" może być z dwóch powodów: zdekompletowany / błędny klucz w rejestrze lub brak pliku na dysku. Dostarcz dane:

 

1. Start > Uruchom > regedit i proszę wyeksportuj do wglądu cały klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv

 

Eksport zapisz do pliku TXT a nie REG. Eksport umieść w poście.

 

 

2. Wykonaj skan na okoliczność obecności pliku DLL (z podklucza Parameters, który analizuje OTL) na dysku. Uruchom OTL, wszystkie sekcje ustaw na Brak / Żadne, zaś w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

/md5start
wuauserv.dll
/md5stop

Klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt!) i przedstaw wyniki.

 

 

 

Dowiedziałem się ,że po ściągnięciu programu ParetoLogic PC Health Advisor i naprawieniu uda sie uaktualnić Windows.

Okazało się ,że ten program trzeba kupić. Znalazłem stronę z pobraniem darmowym programu ParetoLogic PC Health Advisor

ale przed tym kazano skanować Uniblue RegistryBooster , który wykrył ponad 800 defektów i za darmo może usunąć 15 ,

potem uruchomiłem ParetoLogic PC Health Advisor , który miał być free ale nic z tego nie wynikło.

 

Trzymaj się z daleka od wyrobów Paretologic. Firma skompromitowana, w przeszłości na czarnej liście, a dziś widać że techniki namowy do zakupu się nie zmieniły za bardzo. Obiecanki cacanki i tyle. O Uniblue RegistryBooster też nie mam zbyt dobrego zdania (zbyt nachalna taktyka reklamowa). Ogólnie = nie szukaj cudotwórczych naprawiaczy, to Ci tutaj nie pomoże naprawić defektu Windows. Jeszcze nabroisz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ogromne dzięki za porady !!! Taka jest sytuacja z moim kompem.

Po dzisiejszym włączeniu zaczęła się automatyczna aktualizacja Windowsa.

Trwała długo, bo było 96 aktualizacji. Może coś pomogły uruchamiane programy Uniblue RegistryBooster i

ParetoLogic PC Health Advisor?!

Jednak odinstalowałem je, biorąc pod uwagę fachowe informacje Picasso, a nie chce nabroić.

Obecnie aktualizacje windowsa mam automatyczne , codzienne na konkretną godz.

Mam jeszcze pytanie : jakim programem zrobić defragmentacje rejestru ?

Taką czynność mogłem wykonać Uniblue RegistryBooster ale kazali mi kupić.

Jaki najlepiej zainstalować darmowy program antywirusowy, ponieważ obecny

Immunet Proteck ma jeszcze działać parę dni?

Odnośnik do komentarza
Po dzisiejszym włączeniu zaczęła się automatyczna aktualizacja Windowsa.

 

Pokaż nowy log z OTL i mimo wszystko dostarcz dane o które prosiłam.

 

 

Mam jeszcze pytanie : jakim programem zrobić defragmentacje rejestru ?

Taką czynność mogłem wykonać Uniblue RegistryBooster ale kazali mi kupić.

 

Darmowe: NTREGOPT lub QuickSys RegDefrag. Uwaga: przed defragmentacją niezbędna kopia rejestru, gdyż kompaktowanie rejestru może mieć nieprzewidywalne skutki w postaci uszkodzenia rejestru i niemożności w ogóle wejścia do Windows z powodu BSOD. Mowa tu o rzeczywistej kopii rejestru wykonanej jednym z tych programów: KLIK.

 

 

Jaki najlepiej zainstalować darmowy program antywirusowy, ponieważ obecny

Immunet Proteck ma jeszcze działać parę dni?

 

Jeśli chcesz antywirusa działającego w tej samej technice co Immunet, czyli w chmurze, to za darmo jest Panda Cloud Antivirus.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...