Skocz do zawartości

Która k. graf. jest lepsza od GF8500?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myśle, że lepsi fachowcy są na tym portalu ode mnie.

 

Jest tyle tych modeli kart, że można świra dostać, a ja sie nie orientuje za bardzo w tym.

 

------

 

I jeszcze mam takie pytanie, jak się nazywa złącze AGP, które patrząc od slotów ramu w górę ma najpierw długą - przepraszam kobiety na tym forum za sformuowanie, ale inne mi nie przychodzi do głowy - szparkę :lol: :lol: , a potem krótką?

Bo chyba częściej spotykanym jest takie, że najpierw ma tą krótszą, a potem dłuższą.

Chciałem znajomej zamontować ATi 9550 do starego kompa i co? I lipa, nie pasuje. Zawsze mi się wydawało, że AGP jest jedno i to samo...

Odnośnik do komentarza

Ta karta z aukcji jest niepewna mówiąc delikatnie - sugerowałbym poszukać jakiejś innej aukcji bo ta może sie naprawdę skończyć wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Gdybyś podał kwotę maksymalną i ewentualnie z jakiego jesteś miasta (najlepiej jest odebrać samemu i sprawdzić) coś wybierzemy na pewno.

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz wziąć na raty... Morele.net ponoć nie wymaga zaświadczenia o zarobkach, odebrać możesz osobiście w Krakowie. Zerknij na komentarze (grafa chyba nieco wydajniejsza od GF8500).

http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-hd-4670-pcs-1gb-gddr3-128bit-agp-crt-dvi-tvo-retail-ag4670-1gbd3-pv2-298512/

 

Najprościej byłoby gdybyś podał producenta i model płyty głównej... No i producent, model zasilacza?

 

 

MatiK

 

Chyba masz rację, coś źle zrozumiałem. :)

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Chyba nie było kart NVidii z serii 8 i następnych ze złączem AGP. Tutaj jest jakby temat 2 członowy - pierwszy człon to karta lepsza od 8500 i nie biorąca dużo mocy - to np AMD Radeon 5670 a drugi problem to wybranie karty ze wsparciem DirectX 9 oraz złączem AGP Uni to np to http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-9800xl-agp-128mb-256-bit-i1491672621.html z przesyłką kurierską 110 zł.

Odnośnik do komentarza

Zanim wybierzemy to powiedz mi który typ AGP masz patrząc na ten obrazek pod linkiem http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kompatybilnosc_AGP_PL.png&filetimestamp=20090212120828 . Z tego co zrozumiałem wcześniej masz AGP 1.0 i chciałbym to potwierdzić. Najlepiej jakbyś podał całą nazwę płyty głównej.

 

AGP 1.0 - zorientowałem się po wyglądzie, bo nie znam nazwy płyty.

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz wziąć na raty... Morele.net ponoć nie wymaga zaświadczenia o zarobkach, odebrać możesz osobiście w Krakowie. Zerknij na komentarze (grafa chyba nieco wydajniejsza od GF8500).

http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-hd-4670-pcs-1gb-gddr3-128bit-agp-crt-dvi-tvo-retail-ag4670-1gbd3-pv2-298512/

 

Najprościej byłoby gdybyś podał producenta i model płyty głównej... No i producent, model zasilacza?

 

 

MatiK

 

Chyba masz rację, coś źle zrozumiałem. :)

 

Więc komputer znajomej ma zasilacz jakieś 350 Watt, z tego co zauważyłem to ten z black list, ale komp ma na pokładzie Athlona XP 1700+, jeden dysk, jedną nagrywarkę i jedną kość DDR, więc za wiele to nie je mocy.

 

@Matik dobrze zgaduje, chodzi mi o dwie karty - jedną dla mnie - specyfikacja drugiego kompa jest w sygnaturce i kartę dla mojej znajomej.

Ona się waha nad wzięciem laptopa na raty a kupowaniem tej karty i nie wiem co jej doradzić, bo jak za tani lapek to też nie pójdzie jej ta gierka. A ceny nowych kart trochę przerażają - szczególnie porównując je ze starszymi, niekoniecznie bardzo gorszymi, ale tańszymi modelami na allegro.

Ta na Morele.net ma inny typ złącza, nie pasuje.

 

 

Chyba nie było kart NVidii z serii 8 i następnych ze złączem AGP. Tutaj jest jakby temat 2 członowy - pierwszy człon to karta lepsza od 8500 i nie biorąca dużo mocy - to np AMD Radeon 5670 a drugi problem to wybranie karty ze wsparciem DirectX 9 oraz złączem AGP Uni to np to http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-9800xl-agp-128mb-256-bit-i1491672621.html z przesyłką kurierską 110 zł.

 

Czyli pierwsza rzecz, ja mam taką R5670, która głośno chodzi, czy jakiś model tej karty ma cichy wentylator?

A drugą sprawę muszę obgadać, bo nie ukrywam, pieniążki wchodzą mocno w grę.

 

 

 

Dziękuję @Marku, ładnie trafiłeś :)

 

@All

Nie znacie może jakiegoś modelu 9700, albo 9600 na to złącze?

Odnośnik do komentarza

Ta na Morele.net ma inny typ złącza, nie pasuje.

Jaki problem przefiltrować karty graficzne po żądanym złączu (o ile chodzi Ci o złącze PCI-E). Podobnie... jaki problem zidentyfikować sprzęt? Możesz pobrać wersję nie wymagającą instalacji (pobrać, wypakować, uruchowmić...).

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__796

Co do grafy dla Ciebie zerknij na artykuły z benchmark.pl. Dlaczego? Patrz post #19 poniżej

https://www.fixitpc.pl/topic/3159-problem-z-karta-graficzna/page__p__24134#entry24134

 

Odnośnie Twojej znajomej to raczej zaryzykowałbym laptopa. Chociaż lepiej opłacałoby się zakupić tani zestaw PC. Modernizować sprzęt z gniazdem AGP to wyrzucanie pieniędzy w błoto, chociaż to też zależy od tego jak długo ma on jeszcze pochodzić. Proponuję też przejść się po serwisach. W niektórych być może udałoby się odsprzedać stary sprzęt (kokosów bym się nie spodziewał), albo chociaż dostać tanią kartę na AGP - gdyby inwestycja w nowy zestaw nie wchodziła w grę.

Odnośnik do komentarza

Nie no bez jaj z tym morele, cena zaczyna się od 120 za kartę, która jest co najmniej połowę mniej wydajna od radka 9550 z linka do tego prawie 3x tańszego. Tu trzeba kartę bez dodatkowego zasilania z racji pewnie słabego zasilacza. Co prawda w domu mi leży i się kurzy radek 9800SE z zmodyfikowanym chłodzeniem ale ten potrzebuje już zasilania.

Dragon - na Dietla 25 masz komis z podzespołami do kompów (swojego czasu dość dobrze zaopatrzony), tam możesz wybrać coś dla siebie. Dawno temu tam byłem ale wiem, że istnieje.

Odnośnik do komentarza

wszystkiego z gpu ATI co ma końcówkę XT.

Literki sie przestawiły chodzi oczywiście o TX bo XT to oznaczenie które oznacza kartę z wyższym taktowaniem niż w wersji PRO. Trzeba też uważnie czytać opisy aukcji bo tam też się zdarzają takie przesunięcia literek. Co do samej karty 9600 którą poleciłem jest link do jej opisu http://pclab.pl/art3917.html i wychodzi że tak naprawdę wyprodukowała ją MSI i jest to tak naprawdę 9500 PRO z niższymi timingami. Myślę że jest to ciekawa propozycja. Poniżej jeszcze taki ranking kart ATI za PCLabem z drobnymi uzupełnieniami (może się przyda):

RADEON 9800 XT - najszybszy

RADEON 9800 PRO

RADEON 9700 PRO

RADEON 9700

RADEON 9500 PRO

RADEON 9600 TX od Mediona

RADEON 9600 PRO

RADEON 9600

RADEON 9500

RADEON 9600 SE

RADEON 9550

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to są wynalazki pasujące tylko do komputerów mediona, o wiele bardziej rozsądnym jest zakup radka gigabyte ati 9550, tu jest i cicho i wydajnie, a i podkręcalność tej karty kładzie wszystko inne tego typu na łopatki w dalszym ciągu bez dokładania jakiegokolwiek aktywnego chłodziwa, zmodować na 9600 też można chociaż nie ma takiej potrzeby bo uzyskuje bez problemu zegary 9600 pro.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Zastanowimy się ze znajomą nad tym 9550/9600, a w między czasie wygrzebałem z piwnicy :lol: jakiegoś starego GeForce FX5700, wiem, wiem, gorszy od R9550. Postaram się w tym tygodniu u niej przetestować ten złom, a nóż zadziała. A jak jej ulubiona gra na tym nie pójdzie, albo karta wyzionie ducha (bo poprzedni wentylator buczał, to go wymieniłem na inny z innej padniętej już karty-ostatnio jak zmieniałem wentylator w moim R4670 to właśnie karta wyzionęła ducha nie wiedzieć czemu? więc już wiem co może być, kiedy zaczynam coś "naprawiać" :lol: ), to przejdę się do tego komisu.

 

Nie no bez jaj z tym morele, cena zaczyna się od 120 za kartę, która jest co najmniej połowę mniej wydajna od radka 9550 z linka do tego prawie 3x tańszego. Tu trzeba kartę bez dodatkowego zasilania z racji pewnie słabego zasilacza. Co prawda w domu mi leży i się kurzy radek 9800SE z zmodyfikowanym chłodzeniem ale ten potrzebuje już zasilania.

Dragon - na Dietla 25 masz komis z podzespołami do kompów (swojego czasu dość dobrze zaopatrzony), tam możesz wybrać coś dla siebie. Dawno temu tam byłem ale wiem, że istnieje.

 

Przejeżdżałem 22jką zdaje się obok. Faktycznie jest tam jakiś sklep/komis komputerowy, ale jeszcze tam nie byłem.

Marku, w takim komisie to ceny mniejsze, czy większe niż na allegro, jak myślisz?

 

 

Ten 5670 będzie na pewno cichy. Co do twojego Gigabyte'a to może wystarczy zainstalowac jakiś program i zmniejszyć obroty wentylatora?

 

Co do karty AGP - karta którą zaproponował marekW ma złącze AGP które jest uniwersalne. Jeżeli szukałbyś takiej karty upewnij sie że ma własnie takie złącze - z dwoma 'wcięciami". Radeon 9600

 

1. Z tym HISem to ja już jestem trochę "uszkodzony". Poprzednio właśnie miałem HISa 4670 z ICEQ i po 2 latach wentylator zaczął buczeć. Chłodzenie faktycznie bardzo ciche i zmniejsza się szybkość wiatraka, kiedy się nie używa trybu 3D - w moim Gigabyte niestety max obrotów cały czas :(

2. Ale jak zmniejsze szybkość wentylatora, to czasem przy obciążeniu karty nie spali mi się ona???

3. Jak dla mnie to pewnego rodzaju nowość z tymi rodzajami złącz AGP, także cieszę się, że tu poznałem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie "o co kaman" ;))

Odnośnik do komentarza

Co do karty AGP - najważniejsze to żeby miała złącze "pocięte", 128 MB pamięci i wspierała DirectX 9. W zasadzie do takiej gry konkretny model nie ma większego znaczenia żeby tylko te 3 warunki były spełnione.

 

Co do 5670 - poleciłem HIS-a bo kiedyś miałem właśnie Radeona 9800 Pro z takim chłodzeniem i bardzo fajnie się sprawdziło. To IceQ to tak naprawdę coolery Arctic Cooling, ogólnie dobra firma poza tym chłodzenie DHES jest fajne bo od razu usuwa ciepłe powietrze z obudowy.

Co do twojego 5670 gdybyś pokazał jakie są temperatury bez obciażenia i jakie są tak po 10 minutach FurMarka to będzie można stwierdzić czy można coś zrobić z wiatraczkiem. Karta może wyć z powodu złej pasty termoprzewodzącej albo jakiejś wady fizycznej układu chłodzenia (źle się stykają) albo po prostu jej oprogramowanie wariuje.

Odnośnik do komentarza
Marku, w takim komisie to ceny mniejsze, czy większe niż na allegro, jak myślisz?
Nie mam bladego pojęcia, ale prosiłem aby znajomy tam zaglądnął, stwierdził tylko, że w tej chwili w gablocie leżą dwie karty pod AGP z czego tylko jedna jest ze złączem uniwersalnym i jest to jakiś radek 9700/9800, o cenę nie zapytał. Musisz pamiętać, że największy wybór to jest na giełdzie na Balickiej (sobota a lepiej niedziela) w hali jest kart do wyboru do koloru, i na miejscu możesz sprawdzić czy działa.

 

Czytam też o problemie z głośnością chłodzenia, spróbuj atitoola lub msi afterburner, można sobie stworzyć profile i zależnie od obciążenia ustawić odpowiedni przeciąg.

Odnośnik do komentarza

W związku z tym poszukiwaniem karty, mam możliwość pozbycia się starego kompa - dam kobiecie w prezencie, jak mi zadziała wszystko, co wygrzebałem z piwnicy :lol:

Chciałem się Was zapytać Drodzy Panowie o jedną sprawę, otóż mam stary radiator, do którego jest przyssana, albo przyklejona warstwa pasty. Jest już raczej stara i radiator był zdejmowany kiedyś tam, kiedy to demontowałem kompa. I teraz mam pytanie, nadaje się ona do czegoś jeszcze? - Jak ją dotykam to wydaje się być dalej mazista, ale nie wiem, zetrzeć ją???? Pasta jest tą od producenta - ładnie jest nałożona - tworzy idealny kwadracik :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...