Skocz do zawartości

Problem z grafiką


Nak

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ co dopiero dołączyłem do forum. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość do mnie, które mogą być spowodowane moją niewiedzą.

 

W poniedziałek w trakcie pracy z grafiką w photoshopie, Zauważyłem wtedy dużo gorszą wydajność komputera. Kolejnego dnia próbując skleić kilka panoram z ostatniego wypadu w góry (Kolor Autopano Giga) program wyrzucił mi okienko o treści:

"Error reading D:\jedno ze zdjęć

Error GFL : GFL_ERROR_NO_MEMORY
File:D:\to samo zdjęcie"

 

Czasami wyświetla się taki sam błąd dla drugiego zdjęcia, jednak program dalej próbuje stworzyć obraz, jego pracę kończy komunikat:

 

Error during detection

Error reading file

.\FindPanorama.cpp

 

lub 

 

"Error during detection

Invalid Bitmap

File: ".\\KImage_Copy.cpp" Line: 37 "

 

Dodam, że próbowałem plików z dysku zewnętrznego jak i wewnętrznego. Po przeanalizowaniu problemu na google.pl, problem powinien rozwiązywać się po zmianie ustawień dotyczących pamięci RAM. Po wejściu w ustawienia zauważyłem linijkę z tekstem "8GB memory detected, 901MB free" Wartość free memory (901 MB) jest wartością niezmienną, jakby wynikała z odczytu systemu. Po zmianie pamięci na maksymalną przepustowość (901 MB) i zmniejszeniu jakości obrazu renderowanego do minimum nic się nie zmieniło.

Problemu nie rozwiązałem.

 

Nie mogąc rozwiązać problemu zaktualizowałem system operacyjny ( WINDOWS 10 pro 64). Następnego dnia problem dalej był, włączam grę jakby nigdy nic i fpsy spadły do ok. 5. Po chwili pracy w takich warunkach komputer się poddał i wywalił błąd:

 

"Instrukcja w 0x000000005896E4A4 odwałała się do pamięci pod adresem 0x0000000000000000. Pamięć nie może być read"

 

Przeinstalowałem sterowniki karty, sprawdziłem wybór karty w laptopie ( zintegrowana i 740m). Dalej nic. Męczyłem się przez dwa dni, z konieczności ukończenia projektu, zrobiłem format całego komputera i wrzuciłem nowy system. Ten sam co wcześniej. Jeśli chodzi o to jest lepiej, przed problemem było ok 30-40 fps, teraz jest ok. 20 na tych samych ustawieniach. Program do Panoram dalej nie działa. 

Chciałbym dodać, że użycie pamięci RAM to ok. 2,2GB/7,9GB w trakcie działania programu rośnie do ok 3 GB/7,9GB. Z czego program pochłania ok. 580 MB, na tej wartości się utrzymuje następnie rośnie do 620MB i wyskakuje pierwszy błąd, następnie utrzymuje się w miejscu i później wywala błąd i spada do 200MB. Przed rozpoczęciem renderu jest to ok. 40MB.

 

Proszę o pomoc

 

LENOVO Z510

  • Procesor: Intel Core i7-4702MQ (4 rdzenie, od 2.20 GHz do 3.20 GHz, 6 MB cache)
  • Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr., Express Cache 8 GB
  • Grafika: NVIDIA GeForce GT 740M, + Intel HD Graphics 4600
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na początek takie sprawy ogólne: 

Chcę luknąć jak to wygląda w HwInfo, cyknij screena jak uruchomisz program

Dostarcz raport podstawowej specyfikacji sprzętowej HWINFO.  

 

Dodatkowo: 

Pobierz program GSmartControl, a następnie rozpakuj, uruchom, wybierz dysk, zapisz log "save as" i wrzuć na jakiś hosting. 

 

I jeszcze: 

Pobierz OCCT, jeśli konieczne rozpakuj go (np. za pomocą WinRAR), a następnie uruchom. 

  • Wykonaj test (guzik ON) na domyślnych ustawieniach przez okres 20 minut (zakonczenie testu - guzik OFF), po nim zakończy się proces diagnostyczny i zostanie otworzona lokalizacja raportów.
  • Wszystkie skopiuj, spakuj, a następnie wstaw na hosting plików (np. na MediaFire).
Odnośnik do komentarza

Komunikat jest jasny, została zarejestrowana zbyt wysoka temperatura. Co dziwne, wszystko dzieje się w 6 sekund. Wygląda na to, że w ogóle nie działa Ci wiatrak w coolerze. Czy czujesz przy wylocie, że dmucha ciepłym powietrzem? Czy słychać jak chodzi? Zawsze gdy wchodzi na maksymalne obroty to to i słychać i czuć. Jak jest w Twoim przypadku? 

Odnośnik do komentarza

Coś jest nie tak z chłodzeniem, częstoj to własnie wiatrak pada - kręci się wolniej lub wcale, ale bywają też inne przyczyny takiego stanu rzeczy - utleniona i wyschnięta pasta pod prockiem, chociaz to rzadkość. Za to najczęściej - to po prostu przy ujściu radiatora, tam gdzie właśnie dmucha ciepłym powietrzem - jest otulina z kurzu. Pozbądź się jej. Możesz to zrobić odkurzaczem, ale bardzo ostrożnie! Przykładaj dyszę odkurzacza powoli i stopniowo, tak aby wiatrak najpierw się rozkręcił, potem przyłóż na maksa. Jeżeli przylozysz za szybko - istnieje ryzyko, ze ulamiesz łopatki wiatraka. 

Odnośnik do komentarza

Twój procek pracuje z częstotliwością 800 MHz, przynajmniej w ostatniej fazie. Podczas, gdy w turbo powinien pracowac z częstotliwością 3,4 GHz, a normalnie 2,4 GHz. 20 lat temu miałem Amd Duron 800 :)

 

Generalnie wszystko sprowadza się o nadmiar ciepła. Zdalnie nikt Ci z tym nie pomoże. Jeżeli go rozbierałeś i nie widzisz anomalii - to proponuję kupić nowy fan. To nie są drogie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza

Wentylator wymieniony, nałożyłem pastę na procesor i kartę graficzną. 

 

Test nr 1 - po wymianie i na nowej paście, laptopa postawiłem na boku i uruchomiłem test nie zamykając obudowy. Wyłączyłem go po 15 min. 

http://www.mediafire.com/file/nio4psxaby8rnu6/21-25.rar

 

Test nr 2 - po założeniu obudowy, pierwszy test

http://www.mediafire.com/file/lzms86yuxu8d66y/21-45.rar

 

Test nr 3 - po założeniu obudowy, drugi test

http://www.mediafire.com/file/1rul1syb9by7nu5/21-46.rar

 

Test nr 4 - po założeniu obudowy, ale ustawieniu lapka na boku jak w teście nr 1 

http://www.mediafire.com/file/f6fgygf4tr5f6ah/21-48.rar

 

Ktoś jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza

Wiatrak w ogóle się nie kręci. Musisz zdiagnozować dlaczego. Odpal go bez obudowy, to pomoże Ci w diagnostyce. Tylko w pierwszym przypadku wiatrak chodził prawidłowo. Wyniki wskazują, że wiatrak w ogóle się nie kręci albo kręci się z minimalną prędkością. Porównaj wydmuch, gdy się kręci, a gdy nie. Budowa tego jest prosta, Powinieneś daćsobie radę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...