Skocz do zawartości

Problem z instalacją antywirusa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Ja w temacie, nie potrafię zainstalować antywirusa. Próbowałem zarówno AVG jak i Avasta. Przejrzałem pobieżnie forum i widziałem podobne tematy, ale mój problem jednak trochę się różni. Otóż jestem świeżo po recovery windowsa 8.1 i była to pierwsza aplikacja jaką próbowałem zainstalować. Rozumiem gdyby system już działał jakiś czas i mógł mieć okazje na jakieś infekcje, ale od samego startu antywirus nie chce się zainstalować. W każdym razie jestem raczej laikiem jeżeli chodzi o komputery i będę wdzięczny za pomoc. Wrzucam screena, może pomoże. Mam też loga, ale nie mogę dodać: "Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików".

post-19766-0-48150000-1514986824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji, jak sam napisałeś - to raczej nie może być problem przez nią powodowany, bo system jest nowy. 

 

AV: McAfee Anti-Virus and Anti-Spyware (Enabled - Up to date) {DA9F8ED0-D0DE-39CC-F55A-51AB4CC1B556}
AS: McAfee Anti-Virus and Anti-Spyware (Enabled - Up to date) {61FE6F34-F6E4-3642-CFEA-6AD93746FFEB}
FW: McAfee Firewall (Enabled) {E2A40FF5-9AB1-3894-DE05-F89EB212F22D}
 
McAfee LiveSafe (HKLM-x32\...\MSC) (Version: 15.0.179 - McAfee, Inc.)

 

Powyżej zaprezentowałem wycinki z raportu Addition - jest jawnie zaznaczone, że w systemie jest już aktywny program zabezpieczający - McAfee LiveSafe

Przypuszczalnie to właśnie tutaj jest problem, a dokładniej: inne programy zabezpieczające wykrywają obecność zainstalowanego już programu i same nie instalują się w celu uniknięcia konfliktów (dwa programy zabezpieczające dublują się w swoich działaniach powodując rozmaite problemy).

 

Reasumując, po deinstalacji McAfee LiveSafe za pomocą dedykowanego deinstalatora (link do serwisu BC, bo strona pomocy McAfee jest z tego co widzę aktualnie niedostępna) nie powinno być problem z instalacją inne antywirusa, jeśli jednak będzie proszę zgłosić się o pomoc na forum ponownie. 

 

P.S: Widzę, że są jakieś elementy AVG w systemie, więc przed ponowną instalacją również użyj dedykowanego deinstalatora.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...