Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Po przesunięciu laptopa w inne miejsce zamula.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Cześć :) Przez może 3 miesiące zmagam się z dziwnym problemem. Jak przełożę laptopa (elitebook hp8540p) zaczyna mulić tak, że otwieranie głupiej przeglądarki trwa z pół minuty jak nie więcej. Otwierałem już go celem wymiany pasty na procku i ogólnie przeczyszczenia. Mam nowy zasilacz nieoryginalny, ale dobrany w sklepie komputerowym. Baterię wyciągnąłem i też tak samo. Brakuje mi już pomysłów. Problem raczej nie tkwi w systemie bo co ma system do poruszania komputerem.

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Obawiam się, że to sprawa albo dla psychiatry albo dla egzorcysty. Przykro mi. 

Możesz pobrać OCCT z oficjalnej strony w paczce zip, rozpakować, uruchomić i załączyć test na domyslnych ustawieniach na 20 minut. Następnie wrzucić tutaj screeny. 

Pokaż ten SMART dysku z programu GSmartControl. 

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Egzorcysta to jest jakieś rozwiązanie :)

A ten test zrobić ja ''dynamiczny'' w sensie uruchomić i poruszać dziadem?

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Napisałem co możesz zrobić. Proszę od tego zacząć. 

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

W końcu znalazłem wolną chwilę. W linku przesyłam screeny https://drive.google...Rq2?usp=sharing

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Widać na screenie, że procek nie działa z pełną możliwą częstotliwością. Nie wiem dlaczego. Pokaż mi informacje z HWInfo. 

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Wrzuciłem do wcześniejszego folderu log wykonany w trakcie zwiechy i screen tylko góry programu przy normalnym działaniu.

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Wrzuciłem do wcześniejszego folderu log wykonany w trakcie zwiechy i screen tylko góry programu przy normalnym działaniu.

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

HwInfo screen z system summary. Wyslales jakiegos screena z wybranym przez siebie fragmentem. Potrzebuje system summary. Czy resetowales bios do domyslnych ustawien? 

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

A czy plik hw zwiecha.CSV jest niedobry? 

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Zacznij stosować się do rad i odpowiadać na pytania. 

Twój procek pracuje na dużo mniejszej częstotliwości w odniesieniu do nominalnej 2,6 GHz, to ma tylko 1,2 GHz. Albo w biosie jest coś zmienione albo w systemie np. w profilu planu zasilania: zarządzanie energią procesora > maksymalny stan procesora. 

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Przywróciłem bios do ustawień fabrycznych, w ustawieniach zasilania włączyłem wysoką wydajność (jedyne co tam zmieniałem to jasność monitora na połowę co i tak ustawił mi kalibrator i oprogramowanie do niego). Do energii procesora też zajrzałem i tam jest 100% wszędzie. Problem nie znikł niestety. Do tego samego folderu wrzuciłem print screena z hwinfo tym razem summary.

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Może w oprogramowaniu intela coś namieszałeś? 
Ewidentnie pracuje na mnożniku x9 i ma 1197 MHz. W teorii powinnien się przełączać automatycznie gdy tylko jest zapotrzebowanie na wyższe wartości.

Akurat na święta nie mam żadnych lapków klientów, zebym mógł porobić testy. W swojej stacjonarce mam amd. 

Proponowałbym w celach diagnostycznych pobrać jakiegoś windows PE i tam zobaczyć jak będzie ustawiony mnożnik i jaką procek będzie osiągał częstotliwość. Dosyć proste i rozbudowane są kompilacje:  "Sergiej Strelec"
Przykładowy link 

Pobierz i za pomocą Rufusa "wgrywasz" na pendrive. Obsługa intuicyjna.

Tam jest i program hwinfo i occt.

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Znaczy wystarczy wrzucić na pena i przy rozruchu zbootować, czy zrobić bootowalny flash?

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Musisz z Rufusa skorzystać. I tak, zbootować z pena. 

Powinieneś po resetowaniu biosu i na tej wysokiej wydajnosci jeszcze raz mi pokazac logi z OCCT.

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Musisz z Rufusa skorzystać. I tak, zbootować z pena. 

Powinieneś po resetowaniu biosu i na tej wysokiej wydajnosci jeszcze raz mi pokazac logi z OCCT.

Logi wrzucone. Są w nowym folderze (40 minut bo tyle byłem z psem na spacerze)

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Jest to samo co było. 

Zobacz na tym nowym systemie, o ktorym pisalem wyzej. To taka chałupnicza metoda, ale przynajmniej bedzie wiadomo czy to problem sprzetowy czy systemowy.

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Swoją drogą jak mam uruchomiony hwinfo to czasem wskakuje na mnożnik x11 ale wyżej już nie.

Ok w folderze strelec jest co należy. Krótki ten test zrobiłem, ale myślę, żeby się nic nie zmieniło.

Hm jeszcze ciekawostka. Ściągnąłem program ThrottleStop i sprawdziłem, czy w ogóle jest możliwe, żeby procek pracował z wyższym mnożnikiem. no i normalnie mogłem zwiększyć mnożnik. W hwinfo wskoczyło x19.

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 2584 postów

Jak nikt nie odpisze to używaj opcji "edytuj". Posty sklejam. 

x19 to max, nie licząc turbo. Jeśli faktycznie jest x19 - to wtedy powinno to rozwiązać Twój problem. Zobacz czy efekty utrzymają się permanentnie. I pokaż przykładowy test w OCCT, gdy ten mnożnik ustawiony jest x19

moonsi

moonsi

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 72 postów

Wrzuciłem nowe logi z occt (5min) do folderu throttle właśnie z włączonym programem ThrottleStop. Czyli jak? Mam włączać za każdym razem program ThrottleStop jak włączam komputer?

Aha sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Uruchomiłem everesta (z właczonym throttlestop) wszedłem w procesor i ''Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 / układ HTT nr 1 0 %'' jest zawsze na zero procent. Wrzuciłem print screena to tego samego folderu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych