Skocz do zawartości

Gry sie strasznie ścinają lub się nie włączają.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Początkowo miałem nadzieje, że obejdzie się bez pomocy tego forum, że nie będzie potrzeby głupstwami zawracać Wam głowę. Myślałem, że uda się rozwiązać problem programami ADWCleaner, Malwarebytes. Nie udało się, więc wkurzyłem się i uruchomiłem ComboFix, oczywiście dla pewności zrobiłem sobie sam punkt przywracania, zresztą program sam też takowy automatycznie tworzy. Niestety i on nie pomógł.

Internet śmiga ok, a gry totalnie zamulają. Jedna gra się nie włącza w ogóle, zawiesza się na starcie.

 

Przy okazji prosiłbym o usuniecie z systemu zaplanowanego zadania AVAST bo zauważyłem, ze takie się znajduje. Ja tego programu od dawien dawna nie mam na komputerze więc to chyba jakieś pozostałości.

 

Zrobiłem wymagane skany, mam nadzieje, że coś z Nich wynika i nietrudno bedzie problem rozwiązać.

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślałem, że uda się rozwiązać problem programami ADWCleaner, Malwarebytes. Nie udało się, więc wkurzyłem się i uruchomiłem ComboFix

 

Dostarcz raporty z tych wszystkich programów.

 

ComboFix to nieobliczalne narzędzie i trzeba stosować go tylko i wyłącznie w określonych sytuacjach pod okiem specjalisty - KLIK. Osobiście chyba przy leczeniu systemu nie zleciłem go nigdy, a przecież przetworzyłem setki tematów. 

W jaki sposób został pobrany FRST? Detekcja: C:\FRST\FRST.exe => Win32/Suweezy sugeruję jakieś niezgodności z tym związane.

 

Jeśli zaś chodzi o raporty to plik Hosts ma szkodliwą zawartość, więc resetuje go. Sprzątam również resztki po oprogramowaniu z systemu.

Dodatkowo resetuje gałąź dziennika zdarzeń by widzieć jak najświeższe błędy i wdrażam skanowanie integralności systemu. 

 

1. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R3 catchme; \??\C:\Users\Adrian\AppData\Local\Temp\catchme.sys [X]
U3 mbr; \??\C:\ComboFix\mbr.sys [X]
Task: {FA0F307E-004F-4C12-B29A-CBFDB3972FC8} - System32\Tasks\AVAST Software\Avast settings backup => C:\Program Files\Common Files\AV\avast! Antivirus\backup.exe [2017-07-12] (AVAST Software)
C:\Users\Adrian\Desktop\Programy\Skype.lnk
C:\Users\Adrian\Desktop\GRY\Life is Strange - Complete.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Square Enix\Life is Strange\Uninstall Life is Strange.lnk
Hosts:
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt

 

2. Dostarcz przefiltrowany raport SFC z opcji sfc /scannow.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition, ale już bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Pobrałem program u Was z forum :

 

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

 

32-bitowy czyli taki jakin powinien być.

FRST był uruchamiany z pozycji pulpitu i też na pulpit został automatycznie wygenerowany log, ja przy skanowaniu nie zauważyłem żadnych niezgodności. 

 

Zrobiłem dzisiaj logi ze skanowania z ADW i Malwarebytes z tego względu, że wczoraj późnym wieczorem jeszcze szukałem jakiś rozwiązań, usuwanie i instalowanie na nowo sterowników, pobrałem jakieś programy typu GPU-Z, więc wolałem wstawić logi aktualne. Z Combo Fix wstawiam log z wczoraj, bo akurat tym programem już nie chciałem robić dzisiaj skanowania. Warte odnotowania jest, że Malwarebytes to program już po wygaśnięciu licencji, raczej z nieaktualną bazą danych. Antywirusa nie mam, firewall to Comodo, ale to zapewne zauważyłeś sam.

Wykonałem oczywiście skanowania bez usuwania.

 

Po skanowaniu SFC pojawia sie komunikat :

 

"Funkcja ochrony zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log"

 

Oczywiście wrzucam Log z CBS, a także tak jak prosiłeś na zakończenie logi ze skanowania FRST.

 

 

Edit. Gdy chce wrzucić log z CBS na forum to pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień do wrzucania tego typu plików na forum.

Wrzuciłem to na wklej.org, mam nadzieje, ze nie będziesz zły :)

 

http://wklej.org/id/3303642/

AdwCleanerS39.txt

Malwarebytes.txt

ComboFix.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...