Skocz do zawartości

Strasznie spowolnił laptop


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pomimo trzech prób usuwania ciągle pozostaje 1 zagrożenie.

Malwarebytes wciąż wykrywa "PUP.Optional.MailRu."

 

Jednak głównym powodem spowolnienia okazał się sprzęt.

Nie pisałem tego wcześniej bo tego nie podejrzewałem, odkryłem to przez przypadek.

Mimo iż to laptop, u mnie pracuje jak stacjonarny, dzień i noc a wiatrak pracuje cicho więc nie podejrzewałem przegrzania.

Wczoraj gdy kurier dostarczył nową klapę i ramkę do matrycy wziąłem się za wymianę.

Wyłączyłem komputer i bez pośpiechu by czegoś nie sknocić wymieniłem części, przy okazji czyszczenie.

Więc laptop miał godzinę na odpoczynek.

Po ponownym starcie ruszył prawie jak niegdyś, 37 sekund do połączenia z netem.

Po kilku godzinach pracy znowu spowolnił, zdjąłem pokrywę dolną odkrywając wentylator i postawiłem go na 3 powerbankach po pewnym czasie odzyskał sprawność a wentylator zaczął dobierać obroty według potrzeb (wcześniej zwykła praca, bez przyśpieszenia)

 

Skoro jednak jakiś śmieć ciągle mi zalega proszę o dalszą pomoc i załączam nowe logi.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

raportMBAM.txt

Odnośnik do komentarza

W takim razie po uprzątnięciu systemu przeniosę temat do działu Hardware gdybyś miał jakieś pytania z tej dziedziny.

 


 

Właściwie to Malwarebytes wszystko posprzątał, ta detekcje, która cały czas jest przywracana spowodowana jest synchronizacją w przeglądarce Mozilla FireFox, którą musimy zresetować.

 

1. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia 
SearchScopes: HKLM -> DefaultScope - brak wartości
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
S3 VMnetAdapter; system32\DRIVERS\vmnetadapter.sys [X]
S1 ZAM; \??\C:\Windows\System32\drivers\zam64.sys [X]
S1 ZAM_Guard; \??\C:\Windows\System32\drivers\zamguard64.sys [X]
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Solvusoft\DriverDoc\DriverDoc.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Solvusoft\DriverDoc\Uninstall.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\SecureCam\Manual.lnk
C:\Users\Szymczak\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Scenalyzer\Remove ScenalyzerLive.lnk
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt

 

2. Wyczyść i zabezpiecz przeglądarkę Mozilla FireFox.

  • Odłącz synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Menu Historia > Wyczyść historię przeglądania.
3. Dostarcz plik Fixlog oraz raport FRST, już bez Addiiton i Shrotcut. Sprawdź czy Malwarebytes nadal coś wykrywa.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...