Skocz do zawartości

Powolny internet, czesty brak połaczenia, dysk 100% użycia


aaz

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

Z góry przepraszam jesli temat ma nie taka nazwe itp to prosiłbym o zmiane.

Ostatnimi czasy dość wolno działa mi internet, czesto pojawia sie zółty trójkacik przy połaczeniu. Zdarzają sie również zwisy kompa całkowite. ( Na szczescie brak niebieskich ekranów etc ) Dodatkowo czesto również dysk ma 100% zużycia. Głowie proces crss.exe czasem również hosts.

System to Windows 10 po wszystkich aktualizacjach.

Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić bo kaspersky i adwcleaner nic nie pokazują :(

Logi wrzucam na hosting bo tutaj przy próbie dodania zawiesza mi cała przegladarke ff jak i chrome.

 

Dziękuje

 

 

http://wklej.org/id/3281698/

http://wklej.org/id/3281701/

http://wklej.org/id/3281703/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

Jest infekcja podszywająca się pod Windows Defender. Wydaję mi się, że wykryłem już taką infekcją gdzieś - to była chyba infekcyjna koparka BitCoin co mogło by tłumaczyć problemy z Twoim systemem. Jeśli jednak po dezynfekcji problemy nie ustąpią to poszerzymy diagnostykę.  

 

1. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKU\S-1-5-21-2405281539-2643959435-1294618563-1001\...\CurrentVersion\Windows: [Load] C:\Users\Lecho\AppData\Roaming\WinDefend\WinDefend.exe.lnk 
C:\Users\Lecho\AppData\Roaming\WinDefend\WinDefend.exe.lnk
R4 cm_km; system32\DRIVERS\cm_km.sys [X]
R4 kl1; system32\DRIVERS\kl1.sys [X]
R4 klbackupdisk; system32\DRIVERS\klbackupdisk.sys [X]
C:\Users\Lecho\AppData\Local\Tempz*
ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} => -> Brak pliku
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Europa Universalis IV\Europa Universalis IV.lnk
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść przeglądarkę Google Chrome:

  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj wszystkie nieznane i niepotrzebne Ci rozszerzenia (przy okazji: odinstaluj blokery reklam, które kłócą się nawzajem, zostaw jeden, proponuje uBlock Origin).
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Resetowanie ustawień. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Szukaj > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy wszystko z wyjątkiem Google.
3. Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware. Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport. 

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition, ale już Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...