Skocz do zawartości

wyskakujące okna w przeglądarce + seria automatycznych przekierowań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w mojej przeglądarce zaczęły wyskakiwać nowe okna. W nowym oknie dochodzi o kilku przekierowań pod rząd.

W pasku adresu udało mi się wychwycić xxxclicknshare.netxxx (czytać bez x-ów) oraz często jako finalna strona pojawia się hxxps://www.roblox.com.

Załączam raporty FRST. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji.

 

Rozumiem, że problem występuję w przeglądarce Google Chrome? Przeinstalujemy ją na czysto i wykonamy skan antywirusowy, który pewnie nic nie wykaże, bo ja bym wychwycił infekcje w raportach.

  • Upewnij się, że nie masz włączonej synchronizacji, która załaduje złe ustawienia z serwera po reinstalacji przeglądarki: KLIK.
  • Jeśli potrzebne, wyeksportuj zakładki: CTRL+SHIFT+O > Organizuj > Eksportuj zakładki do pliku HTML.
  • Odinstaluj Google Chrome. Przy deinstalacji zaznacz Usuń także dane przeglądarki.
  • Zainstaluj najnowszą stabilną wersję Google Chrome: KLIK.
Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware. Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport.
Odnośnik do komentarza

Dziękuję za poradę.

 

Wszystkie kroki wykonane zgodnie z powyższym.

 

Malwarebytes AntiMalware nic nie wykrył.

 

Dam sobie teraz 2 dni na obserwacje pracy przeglądarki i potwierdzę.

 

Chciałem problem wczoraj rozwiązać sam, w tym celu zainstalowałem UnHackMe
hxxp://www.greatis.com/unhackme/

 

Program nic nie wykrył więc po skanowaniu go usunąłem i napisałem tutaj.

Mam wrażenie, że po obecności tego programu komputer teraz wolniej się uruchamia.

 

Czy można to zweryfikować?

 

Edit 2.10.2017 g. 16:36

Przekierowania występują nadal :(

Odnośnik do komentarza

Ok, teraz czekamy na Miszela.

Hej, Dzięki. Wczoraj komputer wyrzucił mi listę aktualizacji do wykonania. Screen w załączniku. Lista jest bardzo długa. Nie rozumiem dlaczego, bo miesiąc temu przyszło mi do głowy, aby się tym zająć. Gdy uruchomiłem Windows Update i zacząłem wyszukiwać aktualizacje, proces trwał w nieskończoność - uznałem, że nic nie znalazł.

 

Wykonam najpierw te aktualizacje i potem załączę jeszcze nowsze logi. 

post-8952-0-69160000-1507222465_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza

Nic nie wskazuję na istnienie jakiekolwiek infekcji w raportach (a proces aktualizacji systemu na to nie wpłynie, choć należny je wdrążyć).

 

Potencjalnie crack AutoKMS mógłby za to odpowiadać, bo nigdy nie wiadomo co w nim jest.

 

Gdy uruchomiłem Windows Update i zacząłem wyszukiwać aktualizacje, proces trwał w nieskończoność - uznałem, że nic nie znalazł.

 

Jeśli to się powtórzy to można uważać, że Windows Defender wymaga resetu komponentów. Poobserwuj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...