Skocz do zawartości

Zwolnienie komputera, brak aktualizacji systemu i wiele więcej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tym, że komputer mi znacznie zwolnił głównie przeglądarka, zwłaszcza przy jakiś video wychodzi brak odpowiedzi, czasami nawet zacina się komputer i jest takie WRRRRRRR jakby coś zaraz miało wybuchnąć, po czym komputer się resetuje, choć rzadko występuje bo jakąś 2-3 razy na tydzień to jednak jest.

 

Kolejną sprawą jest w prawym dolnym rogu informacja, że trzeba zaktualizować system, gdy to wybieram jest napisane, że system nie może znaleźć aktualizacji.

 

W grach jak LoL spadły mi fps'y z 180 do ok. 150, a czasami nawet spadnie do 120, za to w CS:GO z ok. 100 FPS spadło do 60-70, ping natomiast jest ciągle taki sam ok. 40 pingu.

 

Często otwierając nowe okna w przeglądarce wychodzi brak odpowiedzi, za każdym razem jak na Facebook'u wyszukuje kogoś ze znajomych mam brak odpowiedzi, reklam o wiele więcej zaczęło wyskakiwać w tym takie co otwierają się w nowym oknie, przed chwilą myszka przestała działać, więc musiałem zresetować komputer, przy włączaniu komputera dopiero po jakiś 5 minutach można cokolwiek zrobić, np otworzyć przeglądarkę.

 

Jak temu zaradzić?

 

Wina wirusów, nie zaktualizowanego systemu, a może braku miejsca na dysku C, czy może coś innego?

 

Logi załączę za chwile, póki co chce to napisać, aby znów nie było jakiegoś problemu i nie musiał tego pisać trzeci raz.

 

Nie wiem czemu nie mogę załączyć logów, wyskakuje napis: Wysyłanie ominięte (Błąd 413)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W spoilerze log z FSS.

 

 

Farbar Service Scanner Version: 27-01-2016
Ran by Admin (administrator) on 19-08-2017 at 17:15:42
Running from "C:\Users\Admin\Downloads"
Microsoft Windows 7 Home Premium Service Pack 1 (X64)
Boot Mode: Normal
****************************************************************

 

Internet Services:
============

 

Connection Status:
==============
Localhost is accessible.
LAN connected.
Google IP is accessible.
Google.com is accessible.
Yahoo.com is accessible.

 


Windows Firewall:
=============

 

Firewall Disabled Policy:
==================

 


System Restore:
============

 

System Restore Policy:
========================

 


Action Center:
============

 


Windows Update:
============

 

Windows Autoupdate Disabled Policy:
============================

 


Windows Defender:
==============
WinDefend Service is not running. Checking service configuration:
The start type of WinDefend service is set to Demand. The default start type is Auto.
The ImagePath of WinDefend service is OK.
The ServiceDll of WinDefend service is OK.

 


Windows Defender Disabled Policy:
==========================
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=DWORD:1

 


Other Services:
==============

 


File Check:
========
C:\Windows\System32\nsisvc.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\drivers\nsiproxy.sys => File is digitally signed
C:\Windows\System32\dhcpcore.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\drivers\afd.sys => File is digitally signed
C:\Windows\System32\drivers\tdx.sys => File is digitally signed
C:\Windows\System32\Drivers\tcpip.sys => File is digitally signed
C:\Windows\System32\dnsrslvr.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\dnsapi.dll => File is digitally signed
C:\Windows\SysWOW64\dnsapi.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\mpssvc.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\bfe.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\drivers\mpsdrv.sys => File is digitally signed
C:\Windows\System32\SDRSVC.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\vssvc.exe => File is digitally signed
C:\Windows\System32\wscsvc.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\wbem\WMIsvc.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\wuaueng.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\qmgr.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\es.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\cryptsvc.dll => File is digitally signed
C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\ipnathlp.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\iphlpsvc.dll => File is digitally signed
C:\Windows\System32\svchost.exe => File is digitally signed
C:\Windows\System32\rpcss.dll => File is digitally signed

 


**** End of log ****

 

 

EDIT:

 

Dodany log FSS, co do logów shorcut, frst i addition mam je zrobione ale nie mogę ich dołączyć piszę: Wysyłanie ominięte (Błąd 413)

 

EDIT: Pobrałem reimage repair PC
na czerwono głównie jest rejestr i stabilność PC
Ciągle mi wyskakuje na pasku dolnym po prawej strony obok godziny, że system trzeba zaktualizować, gdy to klikam to piszę, że system sam się nie może zaktualizować.

 

C:\Windows\system32>sfc /scannow

 

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawczej.
z cmd jako administrator, logi wrzucę jak się zrobią.
Dodaje logi

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

(...) czasami nawet zacina się komputer i jest takie WRRRRRRR jakby coś zaraz miało wybuchnąć, po czym komputer się resetuje, choć rzadko występuje bo jakąś 2-3 razy na tydzień to jednak jest.

 

To wygląda na poważne problemy z Hardware - tam też przenoszę Twój temat. Pamiętaj o wymaganych raportach przez dział Hardware.

 


 

Do wykonania pobocznie: deinstalacja PUP oraz kosmetyka systemowa (kasacja pustych wpisów, niepotrzebnych skrótów LNK). 

 

Zastanów się również, z którego oprogramowania zabezpieczającego chcesz korzystać. Aktualnie posiadasz dwa (Microsoft Security Essentials oraz Avast Antivirus), a to zły wybór, bo będą się na wzajem kłócić. 

Zostawiłbym oprogramowanie Avast.

 

1. Przez Panel Sterowania odinstaluj program adware / PUP: Reimage Repair.

 

2. Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik fixlist.txt. Wklej do pliku następującą treść:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
C:\Users\Admin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\WorldofTanks\WorldofTanks.lnk 
C:\Users\Admin\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\WorldofTanks.lnk
ShortcutTarget: PlutoTV.lnk -> C:\Users\Admin\AppData\Roaming\Pluto TV\PlutoTV.exe (Brak pliku)
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-2273012611-303174682-3880648035-1000 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
FF Plugin: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [brak pliku]
FF Plugin-x32: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [brak pliku]
S2 Hamachi2Svc; "C:\Program Files (x86)\LogMeIn Hamachi\x64\hamachi-2.exe" -s [X]
S3 McComponentHostService; "C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.11.474\McCHSvc.exe" [X]
S3 Origin Client Service; "C:\Program Files (x86)\Origin\OriginClientService.exe" [X]
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt

 

3. Dostarcz plik Fixlog.

Odnośnik do komentarza

1. W panelu sterowania nie ma Reimage Repair, gdy wchodzę w "funkcje i programy", tam też tego nie ma.

2. Otwieram FRST plik, wciskam ctrl + v - nic się nie dzieje, odpalam FRST ten log w notatniku, też wciskam ctrl + v - również się nic nie dzieje (chyba nie zrozumiałem) - mam zrobić zapewne plik fixlist.txt, w którym wkleję tą zawartość ale nie wiem jak zrobić ten plik.

3. Łączy się z drugim punktem

 

@Logi wrzucę zaraz, jak tylko zapoznam się z nimi, a w międzyczasie może się dowiem jak zrobić punkt drugi.

 

 

https://zapodaj.net/77972ece8b29a.png.html

 

Wrzucam screena.

Odnośnik do komentarza

Ad. 1

 

Bardzo dziwna sprawa, bo widać, że jest zainstalowany i z poziomu logu Addition równieżgo widać.

 

W takim razie powtórz tą akcję, ale za pomocą Program Install and Uninstall Troubleshooter.

Jeśli powyższe zawiedzie to spróbuj wejść do  katalogu C:\Program Files\Reimage i z jego poziomu uruchomić plik deinstalacyjny (nazwa zbliżona do uninstall.exe).

 

Ad. 2

 

W momencie kiedy widzisz interfejs programu FRST na klawiaturze używasz kombinacji klawiszy CTRL + V, a następnie CTRL + S by zapisać zmiany. Po tym zabiegu klikasz w przycisk Naprawa / Fix.

To musi działać.

Odnośnik do komentarza

1. Za pomocą programu Troubleshooter również nie widać Repair Reimage, lecz dołączam log z Addition nowy skoro w nim widać, może zaszła jakaś zmiana.

 

2. Zedytuje i dodam jak tylko wykonam. - dodane.

 

 

 

@Właśnie mi się przypomniało, co może być ważne, że robiłem przywracanie systemu jakąś o 1-2 dni wstecz, gdyż miałem dobrze skonfigurowany router, a internetu nie było, jednak to wina akurat była u dostawcy, więc może akurat cofnąłem komputer do czasu, gdy Reimage Repair nie zainstalowałem?

Addition.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Przeoczyłem Twoją edycję, dlatego nie odpowiadałem. Przepraszam :)

 

Fix pomyślnie wykonany. Nie widzę już Reimage Rapair na liście. Od strony tego działu jest OK.

Bierzemy się na resztę problemów - podaj najpierw raporty z Hardware już teraz, rzucę okiem i Groszek pewnie też, bo nie wiem czy jest sens iść dalej, a jeśli jest to będziemy naprawiać Windows Update i przyjrzymy się temu alertowi z SFC. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...