Skocz do zawartości

Diskeeper - Błąd defragmentacji Boot Time


stefel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem przetestować najnowszą wersję Diskeeper-a 2011.15.0.Build.950.

Wszystko jest ok do momentu jak chce przeprowadzić defragmentację Boot-Time. Przy uruchamianiu komputera wyskakuje komunikat : "We did NOT find the DK Boot Time String in the registry key." "???Failure to reset the boot time execute registry key".

Wcześniej używałem PerfectDisk-a i tam ta defragmentacja przebiegała normalnie.

 

Może ktoś z was wie jak to naprawić ?

 

Pozdrawiam

 

Windows 7 Ultimate Service Pack 1

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy problem nadal aktualny?

 

Wszystko jest ok do momentu jak chce przeprowadzić defragmentację Boot-Time. Przy uruchamianiu komputera wyskakuje komunikat : "We did NOT find the DK Boot Time String in the registry key." "???Failure to reset the boot time execute registry key".

Wcześniej używałem PerfectDisk-a i tam ta defragmentacja przebiegała normalnie.

 

Komunikat czytam dosłownie: wartość BootExecute nie ma zapisu defragmentatora, a jej modyfikacja przez program się nie udaje. Start > w polu szukania wklep regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

 

Dwuklik na BootExecute i pod domyślnym autocheck autochk * dopisz pozycję: autocheck AUTONTFS C: PAGE=MIN DIRS=NONE MFT=MIN

 

dkboottime1.png

 

To odpowiada ustawieniu defragmentacji wg następujących parametrów:

 

dkboottime2.png

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Problem nadal aktualny.

 

Komunikat czytam dosłownie: wartość BootExecute nie ma zapisu defragmentatora, a jej modyfikacja przez program się nie udaje. Start > w polu szukania wklep regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

 

Dwuklik na BootExecute i pod domyślnym autocheck autochk * dopisz pozycję: autocheck AUTONTFS C: PAGE=MIN DIRS=NONE MFT=MIN

 

Tylko że tam już jest taki wpis :

 

 

 

 

Teraz to wygląda tak :

 

 

Odnośnik do komentarza
Tylko że tam już jest taki wpis

 

Czy C + D to były wpisy już zastane, nie dodałeś teraz przypadkiem "C"? Wymaż oba zapisy "autocheck AUTONTFS..." (ma pozostać tylko autocheck autochk *) i ponów próbę z uaktywnianiem Boot Time dla właściwego woluminu, tylko przedstaw obrazki ile i jakich dysków widzi Diskeeper i jak konfigurujesz parametry Boot Time.

Odnośnik do komentarza

Czy C + D to były wpisy już zastane, nie dodałeś teraz przypadkiem "C"? Wymaż oba zapisy "autocheck AUTONTFS..." (ma pozostać tylko autocheck autochk *) i ponów próbę z uaktywnianiem Boot Time dla właściwego woluminu, tylko przedstaw obrazki ile i jakich dysków widzi Diskeeper i jak konfigurujesz parametry Boot Time.

 

Więc tak : nic "ręcznie" nie dodawałem. Wymazałem oba zapisy

 

63647167.th.jpg

W Diskeeper Boot Time dysk C :

 

76556278.th.jpg

Widok w rejestrze po tej operacji :

 

72067968.th.jpg

Teraz dysk D :

 

55641465.th.jpg

i

 

26509164.th.jpg

 

I nadal ten sam błąd :blink:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...