Skocz do zawartości

Zaśmiecony lapek - 200 zagrożeń w MBAM - dysk chyba też umiera.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hm, Wypakowałem, odpalam plik TC70096300C.exe - wypakowało - odpalam setup.exe jako administrator - błąd: Nvidia nie moze zlokalizować zadnych kompatybilnych sterowników... Exit.

Jest jeszcze jakieś tinstall.exe (odpalam, nic sie nie dzieje) i tinstallwb.exe (odpalam, nic sie nie dzieje).

Nie widzę nigdzie żadnego Conexant w Programy dodaj usuń, ani w obu program files.

Odnośnik do komentarza

Kurde, może ja przez przypadek dałem link do nvidii, zamiast do conexanta. 

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/sound-20110323155406.zip

 

Brałem przed zbadania elementu przycisku, bylo troche nieporecznie, pewnie się zamotałem ;-)

 

Zaraz lukne w raport FRST, ktory to pakiet od dzwieku jest zainstalowany i jak sie nazywa.

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Teraz ok, poszło, zainstalowało się, komp sam sie zrestartował. Odpaliłem UIU64.exe - znikły i pojawiły się ikonki przy zegarze, mam tu jeszcze SAII ale to chyba osobny program. Nie wiem co dalej mam robić, nie widzę żadnej instalki która by odpalała bezposrednio ten Conexant. Muza grała poprzednio przez 1,5h bez wyłączania się.  Dzwięk nadal jest poki co.

Odnośnik do komentarza

Hm... w raporcie z FRST ciężko w ogóle mi namierzyć sterownik od dźwięku, być może jest jakiś standardowy od microsoftu, który jest filtrowany. 

W każdym razie kiedyś już było coś pobierane od Conexant

2017-04-17 18:03 - 2010-12-14 14:24 - 1577088 _____ (Conexant Systems, Inc.) C:\Users\paulinka\AppData\Local\Temp\KUIU.EXE

 

Potestuj i zobacz czy problem występuje dalej. Zrób ogólnie podsumowanie co udało się rozwiązać,a  czego jeszcze nie.... 

Odnośnik do komentarza

Uzytkownik mówił wcześniej, że sterowniki od dzwięku były przeinstalowane, wiec pewnie dlatego widać już conexanta. Dzwiek na razie jest, jak będzie znikał odeślę do serwisu. Jak znikał na głośnikach - na słuchawkach działał normalnie, wiec zakładam ze problem sprzętowy powiązany z upadkiem lapka.

 

Reszta chyba ok. Olać to już.

 

Miszel - masz zielone światło by działać :)

Odnośnik do komentarza

Fajnie się to zagoiło. Opór postawił tylko fałszywy starter przeglądarki (to nie to samo o czym rozwaliliśmy na PW). Proxy kasuję.

uTorrent nie widać już...być może to była jakaś resztka? Jeśli chodzi o programy do deinstalacji to dałem tylko te flagowane, nie jestem w stanie stwierdzić co użytkownik używa, a czego nie. Powiedz mu, by przejrzał jeszcze i poinstruuj jak odinstalować.

 

Cóż...zbliżamy się do końca sprawy. Co do plików TEMP to faktycznie dużo zajmowały, aczkolwiek widziałem większe ilości, wyniki przekraczały 100 GB na dysku 1 TB. 

 

1. Wszystkie zagrożenia wykryte przez AdwCleaner daj do kasacji (za pomocą opcji Oczyść). 

 

2. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1822749172-3988503527-1915266406-1000 -> DefaultScope {213BD86A-D8DE-47C7-AA9A-CF771C6850EF} URL = 
ProxyEnable: [.DEFAULT] => Proxy is enabled.
ProxyServer: [.DEFAULT] => http=127.0.0.1:49192;https=127.0.0.1:49192
ShortcutWithArgument: C:\Users\paulinka\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Program uruchamiający aplikacje Chrome.lnk -> C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe (Google Inc.) -> --show-app-list
ShortcutWithArgument: C:\Users\paulinka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome\Program uruchamiający aplikacje Chrome.lnk -> C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe (Google Inc.) -> --show-app-list
RemoveProxy:
EmptyTemp: 

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Całościowo przeskanuj system za pomocą Malwarebytes AntiMalware (masz zainstalowany, więc robisz tylko aktualizację baz i programu). Jeśli coś wykryje to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport. 

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut Dołącz też plik fixlog.txt.

Podsumuj również obecny stan systemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...