Skocz do zawartości

Zablokowana usługa połączeń sieciowych / brak dolnego paska


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do Was z prośbą o uratowanie mojego komputera. Ostatnio udostępniłem laptop Żonie w celu pisania pracy dyplomowej i niestety pojawiły się problemy z kompem.

Udało mi się ustalić, że COMODO zaczął sygnalizować odwołania FireFoxa do różnych plików .exe w folderze Documents and Settings /.../Ustawienia lokalne/ Temp. Niestety nie jestem już w stanie zweryfikować ich nazw, ponieważ spod windowsa nie jestem w stanie dostać się do historii COMODO, logi z Defendera są puste. Najważniejsze problemy na chwilę obecną to:

1. Nie mogę włączyć usługi Połączenia sieciowe, odmowa dostępu

2. Zniknął dolny pasem, widać tylko jego górną krawędź (nie widać START-u, zegarka, okna minimalizują się nad paskiem). Wciśnięcie na klawiaturze loga WINDOWS nie pojawia się menu START

3. Nie mogę zmieniać opcji folderów, nie mogę włączyć pokazywania niewidocznych plików, nie mogę wyłączyć opcji ukrywania rozszerzeń plików.

4. COMODO nie uruchamia się, ciągle widnieje komunikat o uruchamianiu (pod logiem z lewej strony głównego okna), nie mogę go odinstalować, komunikat o braku dostępu.

5. Nie otwierają się pliki graficzne .jpg .jpeg

 

Podobno problemy pojawiły się po próbie pobrania obrazków bakterii (Żona pracuje w służbie zdrowia :) ) ze strony wyszukanej przez google.

Pamiętam, że pojawił się wcześniej problem infekcji z pendrivea, ale odkąd zainstalowałem COMODO, to problem zniknął.

 

Dodam, że na komputerze znajduje się również moja praca inżynierska, większość mam do odzyskania z innych źródeł, niestety są elementy których nie mam nigdzie indziej, a ich odtworzenie będzie bardzo kłopotliwe.

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.9

Windows XP Service Pack 2

Out of date service pack!!

Internet Explorer 6 Out of date!

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

CCleaner

Java 6 Update 23

Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.0_03

Out of date Java installed!

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Adobe Reader 9

Out of date Adobe Reader installed!

Mozilla Firefox (3.5.5) Firefox Out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

``````````End of Log````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

GMERlog.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Nie widzę tu żadnych znaków infekcji w stanie czynnym, tylko mapowanie pozostałe po podpięciu zarażonego USB:

 

O33 - MountPoints2\{573917a4-ef0b-11dd-8f86-0012f049c1f0}\Shell\AutoRun\command - "" = F:\twhvna.exe

O33 - MountPoints2\{573917a4-ef0b-11dd-8f86-0012f049c1f0}\Shell\open\Command - "" = F:\twhvna.exe

Zastanawia mnie jeszcze proxy wstawione w Firefox.

 

2. Natomiast kluczowe usługi Windows RPC oraz DCOM mają status zatrzymany:

 

SRV - [2004-08-04 13:00:00 | 000,395,776 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\rpcss.dll -- (RpcSs) Zdalne wywoływanie procedur (RPC)

SRV - [2004-08-04 13:00:00 | 000,395,776 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\rpcss.dll -- (DcomLaunch)

 

Jeśli te usługi nie działają, praktycznie nie działa większość funkcji Windows. Teraz nasuwa się pytanie co wpłynęło na zatrzymanie usług. Składając opisywane objawy podejrzewam tu COMODO Internet Security, który zablokował system. W pierwszej kolejności należy zdjąć działanie / pozbyć się COMODO, a skoro nie można go odinstalować, spróbuj:

1. Start do Trybu awaryjnego Windows i próba zresetowania wszystkich reguł aplikacji do poziomu domyślnego. Jeśli zawiedzie:

2. Użyj z poziomu Trybu awaryjnego "deinstalator": CIS Clean-up Tool (link nr 3 jest czynny).

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...