Skocz do zawartości

Wolne działanie interetu


kamil840601

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Zaznacz 1Gbps Full Duplex. U mnie na tym ustawieniu najlepiej idzie internet, choć mam szybkość internetu100Mbs współdzielone. Jakoś to działa. Drugie, to czy ustawiłeś, żeby system nie rezerwował 20% przepustowości internetu? Pełno porad w necie, jak to ustawić. Dodatkowo trzeba przeinstalować sterowniki chipsetu na najnowsze, potem sterowniki karty sieciowej. To ma wpływ na zresetowanie portów i naprawienie błędów przepustowości.

 

Swoją drogą masz źle ustawioną pamięć podręczną. Żeby system lepiej przydzielał, trzeba ustawić stronicowanie na sztywno, czyli 2048Mb rozmiar początkowy i 2048MB rozmiar maksymalny. To raz, że zapobiega fragmentacji pliku wymiany i system ma lżej przydzielać według potrzeb. Potem jest klik ustaw, OK i restart systemu.

Drugie, to spacesniffer - zobaczymy, co zjada przestrzeń dyskową i spowalnia, Po uruchomieniu spacesniffera, zaznaczeniu dysku systemowego, start - mamy graficzny obraz tego, co jest na dysku. Ale ja nie o tym.

W memu Edit wyświetla się okienko configure. Na dole okienka ma byś zaznaczone dwie pozycje.

4ad8deaa9e5ebf2emed.png

Dajesz OK i ponownie uruchamiasz spacesnifer. Wtedy pokazuje graficzny obraz dysku oraz przestrzeń dyskową zarezerwowaną przez kosz, przez przywracanie systemu, zarezerwowaną dla procesów aplikacji itp.

Oczywiście zapodasz screen ze spacesniffera. To jest tak, że user czyta, ile ma zainstalowanych programów na dysku + system i widzi np 30GB wolnego. W rzeczywistości może być tylko parę GB wolnego, gdy doda się do rachunku przestrzeń dyskową zarezerwowana przez system tzw Unaccessible space. A parę GB podczas prazy w systemie i w internecie, to może bardzo szybko zapychać dysk i pamięć (pliki tymczasowe w tym cache.

 

Netlog dużo ważnych spraw nie pokaże.

Karta internetowa powinna mieć dwa sterowniki. U mnie jest:

1 Realtek internet diagnostic utility
2 Realtek GbE &FE Ethernet PCI NIC Driver

Odnośnik do komentarza

Zaznacz 1Gbps Full Duplex. U mnie na tym ustawieniu najlepiej idzie internet, choć mam szybkość internetu100Mbs współdzielone. Jakoś to działa. Drugie, to czy ustawiłeś, żeby system nie rezerwował 20% przepustowości internetu? Pełno porad w necie, jak to ustawić. Dodatkowo trzeba przeinstalować sterowniki chipsetu na najnowsze, potem sterowniki karty sieciowej. To ma wpływ na zresetowanie portów i naprawienie błędów przepustowości.

 

Swoją drogą masz źle ustawioną pamięć podręczną. Żeby system lepiej przydzielał, trzeba ustawić stronicowanie na sztywno, czyli 2048Mb rozmiar początkowy i 2048MB rozmiar maksymalny. To raz, że zapobiega fragmentacji pliku wymiany i system ma lżej przydzielać według potrzeb. Potem jest klik ustaw, OK i restart systemu.

Drugie, to spacesniffer - zobaczymy, co zjada przestrzeń dyskową i spowalnia, Po uruchomieniu spacesniffera, zaznaczeniu dysku systemowego, start - mamy graficzny obraz tego, co jest na dysku. Ale ja nie o tym.

W memu Edit wyświetla się okienko configure. Na dole okienka ma byś zaznaczone dwie pozycje.

4ad8deaa9e5ebf2emed.png

Dajesz OK i ponownie uruchamiasz spacesnifer. Wtedy pokazuje graficzny obraz dysku oraz przestrzeń dyskową zarezerwowaną przez kosz, przez przywracanie systemu, zarezerwowaną dla procesów aplikacji itp.

Oczywiście zapodasz screen ze spacesniffera. To jest tak, że user czyta, ile ma zainstalowanych programów na dysku + system i widzi np 30GB wolnego. W rzeczywistości może być tylko parę GB wolnego, gdy doda się do rachunku przestrzeń dyskową zarezerwowana przez system tzw Unaccessible space. A parę GB podczas prazy w systemie i w internecie, to może bardzo szybko zapychać dysk i pamięć (pliki tymczasowe w tym cache.

 

Netlog dużo ważnych spraw nie pokaże.

Karta internetowa powinna mieć dwa sterowniki. U mnie jest:

1 Realtek internet diagnostic utility

2 Realtek GbE &FE Ethernet PCI NIC Driver

Mój screen z programu spacesnifer

post-16471-0-54450000-1492374493_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Wyłącz przywracanie systemu, restart komputera, potem włącz i ustaw rozmiar na 2%.

Ustaw stronicowanie na sztywno, czyli rozmiar początkowy 2048MB i rozmiar maksymalny 2048MB. Kliknij ustaw, OK, zastosuj i restart komputera. Stronicowanie na sztywno, to zapobiega fragmentacji pagefile.sys. Windows lepiej przydziela i nie ma aplikacji, która by wymagała ponad 7GB stronicowania - to tylko może zapychać pamięć podręczną.

W software distribution wyczyść folder download. Pusty folder ma pozostać.

W sunrise seven można wyczyścić cache drivers w zakładce oczyszczanie i konserwacja.

Ponadto: http://reinstalacja.pl/jak-poprawic-predkosc-internetu-wylaczamy-ograniczenie-zarezerwowanej-przepustowosci/

Przetestować odinstalowanie antywirusów. Często to one są zamulaczami internetu. W przeglądarkach muszą być rozszerzenia blokujące szpiegostwo, malware i przekierowania, czyli disconnect + ublock origin. Znaleźć takiego, który nie zamuli przeglądarek. Stawiałbym na crystal security. mały, nie instaluje się, działa w chmurze, zapewnia podstawową ochronę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Autora pragnę poinformować, że rada o ustawieniu pliku wymiany na wartość, którą podał przedmówca na 2048MB, jest szkodliwa. Nie wchodząc w szczegóły dlaczego i na jakiej podstawie - to od wielu, wielu lat panuje zgodność, że plik wymiany w najbardziej popularnych sytuacjach powinien mieć 1,5x fizycznej pamięci. Ty masz 8GB ramu, łatwo policzyć ile to jest 8*1,5. Mało tego - obydwa logi z net-log wyraznie wskazuja, ze pamiec podreczna wynosi: 

Pami©† wirtualna: w uľyciu:          2˙376 MB

Pami©† wirtualna: w uľyciu:          2˙218 MB

To o czym tu w ogóle mówić? 

 

Dwa, że zwiększanie ustawień w karty sieciowej to placebo, totalnie bez praktycznego znaczenia w tym przypadku. Tego typu rady są dobre dla kobiecych czasopism w stylu Pani Domu. Taka samo jak ta z tą pamięcią. 

 

Sugestia o kasowaniu folderu download w SoftwareDistribution to parodia totalna, jest szkodliwa, praktykowana tylko w sytuacjach, w których są zaburzenia przy windows update (aktualizacjach), nawet w hotfixie microsoftu, który ma naprawiać problemy związane z windows update w domyslnym trybie go nie usuwa, a dopiero przy agresywnym: 

Cytat Picasso:

 


Fix It 50202
Windows 7, Windows Vista


Link pobierania MicrosoftFixit50202.msi

wufixit.png

Po uruchomieniu narzędzia należy zatwierdzić licencję, wybrać tryb naprawy, zatwierdzić dialog UAC, przeczekać cierpliwie tworzenie punktu Przywracania oraz progres naprawy, a wreszcie zresetować na koniec komputer. W kwestii doboru trybów:
  • Default - Domyślnym trybem jest odznaczona opcja "aggressive". Ten tryb przeprowadza wszystkie kroki opisane w przedstawionej dalej procedurze ręcznej, z wyjątkiem punktu 4 oraz wprowadzonych przeze mnie niektórych uzupełnień.
  • Aggressive - Tryb ten należy aktywować wtedy, gdy sfinalizowany tryb domyślny nie będzie miał pozytywnych skutków. Odpowiada on za wyzerowanie katalogów SoftwareDistribution oraz catroot2 (patrz na punkt 4 w ręcznym procesie). Wykonanie tego skutkuje utratą niektórych ustawień Windows Update.
4. Odpowiednik trybu agresywnego z Fix-It:

----> 1. Zmień nazwę następującym folderom (np. przez dopisanie *.OLD):

folder_mini.gif%systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore
folder_mini.gif%systemroot%\SoftwareDistribution\Download
folder_mini.gif%systemroot%\system32\catroot2

 

 

Przez przypadek jeszcze sobie posta skasowałem. Odtwarzając na szybko: 

 

Sugestia o odinstalowaniu antywirusów niestety też jest nietrafiona. Autor wklejał logi z FRST z dnia 12.03

Na liście zainstalowanych programow brak jakiegokolwiek programu antywirusowego, brak rowniez aktywnych modulow, filtrow, sterownikow od nich pochodzacych. 

 

Drogi Autorze - laczysz sie z routerem? Jesli tak to jakim i jaki ma firmware? Ja bym proponowal skontaktowac sie z biurem obslugi klienta Twojego dostarczyciela internetu. 

 

Dla pewnosci jest rada zeby sie upewnic, skuteczna choc rownie niewygodna i malo praktyczna - mianowicie skorzystanie z jakies wersji live linuxa (popularny jest ubuntu) i zobaczyc jak tam bedzie dzialal internet. Mozna rowniez wykorzystac wersje windowsa PE, ktore sa mniej popularne, bo i mniej legalne (np. Sergei Strelec). 

Odnośnik do komentarza

Nazmyślałeś. Kto kazał usuwać folder w software distribution?

W software distribution wyczyść folder download. Pusty folder ma pozostać.

 

Spacesniffer pokazał zajęty obszar stronicowania 7.8GB, a w użyciu 1/3.

Przy tym PAM wystarczyłby w zupełności 1GB pagefile.sys. A na sztywno, to zapobiega się fragmentacji. Tyle.

 

Czepialski. A zapomnij, że tu byłem. Rządzisz...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...