Skocz do zawartości

podejrzenie zainfekowania


mekan

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok roku nie mogę poobierać aktualizacji do Win 7, od ok paru  miesięcy przeglądanie kart (przeglądarka Slimjet) jest bardzo wolne - tak nie muliło wcześniej.

Przeskanowałem antywirusem 360 total security esential i Antymalwarebytes (nie pamiętam dokładnej nazwy), a ostatnio Kaspersky antywirus - nic nie znaleziono.

 

Prosze o pomoc w przywrócenie pełni sprawności komputerowi.

 

Użyłem 05.03.17 programu Combofix; nic nie zmieniałem,; utworzył jakiś folder, komputer się zrestartował i tyle.

 

Przed uruchomieniem GMER odinstalowałem program Virtual clone drive.

Aktualne logi.

 

 

GMER.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez mekan
Bałagan. Sprzątam.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty w złej formie - kasuję. Popraw proszę. Instrukcje:

 

Zapoznaj się proszę z zasadami działu:
1. https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/
2. https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-2-wa%C5%BCne-oprogramowanie-emuluj%C4%85ce-nap%C4%99dy/
3. https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-1-wa%C5%BCne-u%C5%BCytkownicy-uprawnieni-do-pomocy/

Przeczytaj wszystko przed wykonaniem działań by było wiadomo co robić.
Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami - edytuj post i dołącz wymagane logi do tematu w postaci załączników ".txt".
Jeśli nie ma możliwości dodania załączników .txt - wklej logi tutaj: wklej.org
Programy FRST i GMER - zapisz na pulpicie, na pulpicie pojawią się też wtedy wyniki skanowania FRST.
Łącznie mają być 4 logi: FRST [FRST.txt, Addition.txt, Shortcut.txt], oraz GMER [tworzysz plik GMER.txt i wklejasz do niego wynik skanowania].
Jak coś nie będzie chciało się uruchomić - to odpal system w trybie awaryjnym i wtedy spróbuj zrobić logi.
Jeśli z czymś będzie problem - pisz w poście.
Po wrzuceniu logów nie dokonuj już żadnych zmian na kompie - by logi były aktualne.
Jak coś zmieniasz/dodajesz w temacie - to używaj opcji "edytuj" by był porządek.
Czekaj cierpliwie na pomoc - a potem dokładnie czytaj instrukcje - by nie marnować czasu osoby, która będzie udzielała Ci pomocy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest 18 marca i nadal brak pomocy. - Czy to normalne tutaj?

Nie, Twój temat został omyłkowo pomięty, a w takiej sytuacji należy go zgłosić - KLIK

 

Użyłem 05.03.17 programu Combofix; nic nie zmieniałem,; utworzył jakiś folder, komputer się zrestartował i tyle.

 

Jeśli nie jesteś osobą wykwalifikowaną w tematyce usuwania malware to poczytaj dlaczego lepiej go nawet nie dotykać - KLIK.

 


 

Raporty nie wykazują oznak infekcji. W spoilerze zadaję działania poboczne.

 

Temat przenoszę do działu Windows 7

 

 

Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
ShellIconOverlayIdentifiers: [00avast] -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>  -> Brak pliku
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-3943535618-2626824538-4139708788-1000\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
S2 HPSLPSVC; C:\Users\Mirek\AppData\Local\Temp\7zS4644\hpslpsvc64.dll [X] 
HKU\S-1-5-21-3943535618-2626824538-4139708788-1000\Software\Classes\exefile: "%1" %* 
C:\Users\Mirek\Downloads\Profesor Marco 6.0 Słownictwo.lnk
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

Nie musisz dostarczać nowych logów, ani raportu wynikowego (pliku Fixlog).

Ze strony tego działu to wszystko.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...