Skocz do zawartości

Nagrywarka obciąża system


ildefix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno miałem problem z jakimś wirusem, który zakończył się fabrycznym formatem dysku (przynajmniej tak twierdził gość który mi to robił). Różne cuda się działy, pomiędzy innymi nie dało się zrzucić danych na cd/dvd. KIS wykrywał Viruta, robiłem skan za pomocą KIS rescue disk, coś tam pousuwało ale widać nie do końca. Chciałem postawić na nowo system ale się nie dało - coś siedziało w boot sektorze. No i jedynym wyjściem okazało się sformatowanie. Nowy system działał ok, płyty się nagrywały do czasu. Teraz znowu nie ma takiej możliwości, nagrywarka (LG) znacznie obciąża system, rozkręca się do wysokich obrotów i nic więcej się nie dzieje. Działa jedynie reset komputera. Sporadycznie korzystam z internetu play`a USB - czasem jest problem z siecią. Wszystkie inne pendrive`y sformatowałem. Wszystkie programy użytkowe ściągnąłem od nowa, nic ze starych instalek nie wrzucałem. Podobnie dokumenty czy zdjęcia. Nie wiem czy to istotne ale od kilku dni nie mogę zainstalować aktualizacji windowsa - instaluje się, restart komputera i dalej widnieje jako "do instalacji".

 

Nagrywarka na 100% jest sprawna i dobrze podłączona, próbowałem na różnych programach. Zasilacz też ma duży zapas mocy.

 

Wrzucam poniżej logi ( w tym play`a) i proszę o diagnozę.

 

Dodam jeszcze, że mam Win XP HE SP3

UsbFix.txt

ComboFix.txt

Extras.Txt

gmer.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Nic tu nie wskazuje na czynnego Viruta ani jakąkolwiek inną infekcję, na tyle na ile mogą to przedstawić logi. Tylko i wyłącznie pełny skan komputera skanerem AV może dać dodatkowe potwierdzenie. Wyniki z USBFix nie liczą się wcale:

 

  • Wykryte autorun = kierują na napęd F zdefiniowany jako CD-ROM, a taki typ urządzeń nie podlega nosicielstwu charakterystycznemu dla USB. Przy okazji, nic tu się nie zgadza, bo jest i to "F:\Autorun.inf -> Vaccine created by Panda USB Vaccine". CD-ROM wyklucza akcje z Panda.
  • Polisy DisableRegistryTools + Nodrives = stosowałeś ComboFix (uruchomiony przed USBFix wg wykazów czasowych), toteż wyglądają one na pochodną ComboFix. Narzędzie ma w zamiarze likwidację blokad przez przestawienie polis na zero. Tylko, że na systemach, które wcale nie mają tych polis, skutkuje to wprowadzeniem w system nadwyżki.

2. Komentarze do softu:

 

  • Program Exterminate It! usuń z systemu, a co z nim nie tak jest na forum MBAM: KLIK.
  • Proponuję również wyrzucić z systemu Spybot - Search & Destroy. To staroć, nie nadąża za aktualnymi zagrożeniami i ma podatną na wyłączenie metodę instalacji.
  • Trochę mnie dziwi pobyt nienajnowszych wersji Java i Adobe, skoro był tu format, tym samym zastanawia skąd ściągałeś instalatory. Aktualne wersje to: Java 6 Update 24 (JRE) + Adobe Reader X (10.0.1).

 

Nowy system działał ok, płyty się nagrywały do czasu. Teraz znowu nie ma takiej możliwości, nagrywarka (LG) znacznie obciąża system, rozkręca się do wysokich obrotów i nic więcej się nie dzieje. Działa jedynie reset komputera.

 

Wygeneruj raport z filtrów sprzętowych za pomocą narzędzia Filter Driver Load Order.

 

 

Nie wiem czy to istotne ale od kilku dni nie mogę zainstalować aktualizacji windowsa - instaluje się, restart komputera i dalej widnieje jako "do instalacji".

 

Rozpocznij od pobrania na dysk z ominięciem Windows Update łat, które pokazują się jako proponowane w kółko do instalacji, i próba instalacji z dysku. Czyli na Google szukaj artykułów KBXXXXX.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, bardzo Ci dziękuję za pomoc. Usunąłem zgodnie z sugestią Exterminate It i Spybot SD. Z aktualizacją też dzięki Twojej radzie sobie poradziłem. Javę i Adobe ściągnąłem wcześniej w pracy więc dlatego starsze instalki. Już zaktualizowałem do nowych wersji.

Poniżej raporty (Cd-Rom i HDD) z Filter Driver Load Order. Pełny skan AV (Eset Smart Security) nie przyniósł żadnych infekcji. Także skan KAV Rescue Disk nie wykazał infekcji.

filter HDD.txt

filter CD Rom.txt

Odnośnik do komentarza

Problemu infekcji tu nie widzę, sprawa Windows Update rozwiązana, log nie wykazuje żadnych extra filtrów nałożonych na urządzenie. Temat przenoszę do działu sprzętowego.

 

 

Teraz znowu nie ma takiej możliwości, nagrywarka (LG) znacznie obciąża system, rozkręca się do wysokich obrotów i nic więcej się nie dzieje. Działa jedynie reset komputera.

 

1. Wstępnie rozpocznij od reinstalacji kontrolera na którym siedzi nagrywarka. Start > Uruchom > devmgmt.msc, usuń kontrolery napędów i zresetuj system. Układ powinien się odbudować.

 

2. Nasuwa się też tu zasilanie. Podaj dokładne parametry. Zasady działu sprzętowego: KLIK.

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...