Skocz do zawartości

Brak uprawnień do plików, nie działa pasek zadań i prawy klawisz


mascuamacus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej przerwie,

Mam nie lada problem z Win10 64bit w wersji Home, kompletnie nie daje sobie z tym już rady. Dzisiaj dostałem lapka HP Pavilion G6 2233SW do przeczyszczenia układu chłodzenia, które wykonałem i wszystko by było OK., gdyby nie mój pośpiech i chyba brak wyobraźni. Co się stało: bardzo były mi potrzebne dwa pliki z partycji systemowej na którą nie mogłem się dostać, ponieważ w lapku było założone hasło logowania na konto użytkownika, więc postanowiłem nie czekać na kolegę aż poda mi hasełko do konta,  wymontowałem dysk z komputera i przełożyłem do obudowy USB i podpiąłem do mojego laptopa. System nie chciał mnie wpuścić do środka na konto użytkownika z tego dysku, postanowiłem pod prawoklikiem przejąć uprawnienia do konta użytkownika. Wszedłem na to konto, skopiowałem potrzebne pliki w pdf-ie i wyłączyłem dysk z zasobnika. Dysk wrócił do laptopa kolegi, system się odpalił po podaniu hasła telefonicznie i wszystko śmigało jak ta lala. Po kilkunastu minutach windows zaczął z lekka przycinać, lekko go zoptymalizowałem i przeładowałem system. Gdy się uruchomił długo ładował do zasobnika połączenia sieciowe i antywirusa. Pomyślałem, że może coś wyłączyłem z autostartu co było potrzebne i ponownie ustawiłem wszystko jak było, przeładowałem system i du.... pa blada, prawy klawisz myszy nie działa na pasku zadań, nie mam dostępu do przycisku Start z lewego i i prawego kliku ani tym bardziej nie mogę dostać się do zasobnika po prawej stronie, nie mogę wejść w jego ustawienia, nie działa prawoklik na Ten komputer. Gdy kliknę na pulpicie prawym klawiszem to menu kontekstowe się otwiera, ale gdy kliknę już prawym na jakimkolwiek folderze lub na pasku zadań momentalnie pojawia się klepsydra i tak wisi, nie można go normalnie wyłączyć z paska z menu Start, pomaga wyłączenie przez menedżera zadań z uruchomieniem w konsoli poleceniem shutdown -s. Oprócz tego, gdy klikam na dowolny folder wyskakuje komunikat "Brak uprawnień", a po kliknięciu "kontynuuj" wpuszcza mnie do jego zawartości. I tak jest z każdym folderem. Wiem, namieszałem z tym przejmowaniem uprawnień, baran ze mnie i tyle  :(

Czy można to jakoś naprawić bez reinstalacji systemu?

 

Pozdrawiam wszystkich i ostrzegam innych przed głupim i nieumyślnym grzebaniem w taki sposób w systemie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...