Skocz do zawartości

Adobe Flash Player - Problem rozwiązany


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie mogę zainstalować(zaktualizować) Adobe Flash Player na laptopie. Zapisuję plik w Pobrane, otwieram i plik zaczyna się uruchamiać i przy około (60%) pojawia się napis: NIEPOWODZENIE INSTALACJI.KLIKNIJ PRZYCISK ZAKOŃCZ. Naciskam zakończ i pojawia się strona z napisem: Nie można zainstalować programu Adobe Flash Player.

Próbowałam odinstalować i ponownie zainstalować AFP i dalej to samo. W dodatkach wtyczki Firefox chciałam ustawić zawsze aktywuj, ale te funkcje są wyłączone, nieaktywne. Niestety nie mam pomysłu co dalej robić. A wyłączanie w przeglądarce Firefoks  non stop blokady jest uciążliwe. Ja wiem, że wtyczka ta wychodzi z mody, ale wiele stron jej używa...Jeśli ktoś coś wie bardzo proszę o pomoc.

 

Leliwka

post-10943-0-26350000-1484829400_thumb.jpg

post-10943-0-09150000-1484829410_thumb.jpg

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER skan.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posty łączę, sprzątam temat. 

Raporty dołączone, możemy zaczynać. 

 

Ograniczam się właściwe tylko do usunięcia szczątek po adware / PUP. Aktualizacja Adobe Flash Player to raczej problem nie infekcyjny, więc temat po działaniach oczyszczających zwiedzi jeszcze dział Windows 7

 

1. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint: 
CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-233006258-18527085-3623643150-1000_Classes\CLSID\{6E3D7445-35DF-A880-1876-93C8202C536E}\InprocServer32 -> Brak ścieżki do pliku
HKU\S-1-5-21-233006258-18527085-3623643150-1000\...\Policies\Explorer: [NoLowDiskSpaceChecks] 1
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = 
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = 
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = 
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-233006258-18527085-3623643150-1000 -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-233006258-18527085-3623643150-1000 -> {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-233006258-18527085-3623643150-1000 -> {d4fee3d1-1014-4db8-a824-573bf9ab51c7} URL = 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-233006258-18527085-3623643150-1000 -> {DC91FAFB-6CEA-49E5-BB74-9CEE75D09B77} URL = 
C:\Users\Agata\cc_20140917_134813.reg
C:\Users\Agata\Documents\Corel\Próbki CorelDRAW X5\target.lnk
C:\Users\Agata\Documents\Corel\Próbki Corel PHOTO-PAINT X5\target.lnk
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\3592db6383e50090f757b95219486b37.jpg.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Ciasteczka przez maszynkę.doc.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Dysk wymienny (F).LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Dysk wymienny (G).LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\fixitpc.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Frau Saime.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Głowa.doc.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Mürbeteig Fuki.doc.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\rolladen rech.jpg.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Tylko Ty.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\Wd0000000.doc.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\zajac Głowa.doc.LNK
C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Microsoft\Office\Niedawny\zajac szyd.jpg.LNK
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Pobierz AdwCleaner uruchom go i kliknij szukaj, kiedy skanowanie zakończy się wydobądź z niego raport, znajduję się on w folderze C:\AdwCleaner. Raport zaprezentuj na forum.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione według wskazówek, dołączam pliki. Jeśli chodzi o plik na C:\Program Files (x86)\Auslogics wykryty jako zagrożenie przez AdwCleaner, to nie chciałabym go usuwać bo to dobry program, mam go od lat i dopiero pierwszy raz AdwCleaner pokazał go jako zagrożenie

Fixlog.txt

AdwCleanerS23.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Edytowane przez Rucek
Odnośnik do komentarza

1. W AdwCleaner wszystkie wyniki niespokrewnione z Auslogics do usunięcia, czyli tylko te:

 

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost [WinSAPSvc]
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost [ArcherGroupEx]

 

2. Podsumuj stan systemu.

AdwCleaner  w folderze plikijest jeszcze C:/TOSTACK co z tym zrobić usunąć czy nie

Odnośnik do komentarza

 Masz info o błędach w pozostałości poprzednich wersji adobe flash player. Dopóki się tego nie usunie, to jest kłopot. To jest folder adobe i folder macromedia w C:\Documents and Settings\PC\AppData (folder ukryty). Trzeba odpowiednio ustawić w opcjach folderów. Czyli - jeśli nie masz zainstalowanej wtyczki - to trzeba usunąć te foldery, bo pozostałości świadczą o niepoprawnym odinstalowaniu i uszkodzeniu instalacji.

Na początek użyj programu Adobe flash player uninstaller i uruchom.

Potem przeczyść system, pobierz i zainstaluj adobe flash player. Tyle. Gdyby jeszcze nie chciał się zainstalować adobe flash player, to go trzeba będzie dokładniej...

Odnośnik do komentarza

 Masz info o błędach w pozostałości poprzednich wersji adobe flash player. Dopóki się tego nie usunie, to jest kłopot. To jest folder adobe i folder macromedia w C:\Documents and Settings\PC\AppData (folder ukryty). Trzeba odpowiednio ustawić w opcjach folderów. Czyli - jeśli nie masz zainstalowanej wtyczki - to trzeba usunąć te foldery, bo pozostałości świadczą o niepoprawnym odinstalowaniu i uszkodzeniu instalacji.

Na początek użyj programu Adobe flash player uninstaller i uruchom.

Potem przeczyść system, pobierz i zainstaluj adobe flash player. Tyle. Gdyby jeszcze nie chciał się zainstalować adobe flash player, to go trzeba będzie dokładniej...

A czym mam go przeczyścić? Malwarebytes Anti-Malware? czy czyms innym

Odnośnik do komentarza

Jetclean. http://portable.info.pl/jetclean-portable/

Nie trzeba instalować. Pobierz, wypakuj, uruchom. W ustawieniach czyszczenia aplikacji, co do firefoxa, to zaznacz tak, żeby nie czyściło ciasteczek, zalogowań i haseł, tak, jak u mnie:

https://s30.postimg.org/ki3f6di75/ascreen195.png

Plik JetClean.exe z prawokliku wyślij na pulpit (utwórz skrót). 

Nie bój się tysięcy usuniętych wpisów w rejestrze, bo to śmieciowe wpisu, także niepoprawne ścieżki, które pozostawiły dawne programy. Używaj programu tylko do czyszczenia. Teraz, to już nie ma wersji płatnej.

Odnośnik do komentarza

Jetclean. http://portable.info.pl/jetclean-portable/

Nie trzeba instalować. Pobierz, wypakuj, uruchom. W ustawieniach czyszczenia aplikacji, co do firefoxa, to zaznacz tak, żeby nie czyściło ciasteczek, zalogowań i haseł, tak, jak u mnie:

https://s30.postimg.org/ki3f6di75/ascreen195.png

Plik JetClean.exe z prawokliku wyślij na pulpit (utwórz skrót). 

Nie bój się tysięcy usuniętych wpisów w rejestrze, bo to śmieciowe wpisu, także niepoprawne ścieżki, które pozostawiły dawne programy. Używaj programu tylko do czyszczenia. Teraz, to już nie ma wersji płatnej.

Odnośnik do komentarza

leliwka - zapoznaj się z https://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizuj%C4%85ce-temat/ z sekcją "Wtyczki do przeglądarek"
https://zapodaj.net/3079f03ab2ee0.png.html
Jako, że używasz domyślnej przeglądarki FF, skorzystaj z awaryjnego deinstalatora (w/g instrukcji) a następnie zainstaluj Adobe Flash Player NPAPI (patrz strzałka) w wersji offline.

 

Odnośnik do komentarza

leliwka - zapoznaj się z https://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizuj%C4%85ce-temat/ z sekcją "Wtyczki do przeglądarek"

https://zapodaj.net/3079f03ab2ee0.png.html

Jako, że używasz domyślnej przeglądarki FF, skorzystaj z awaryjnego deinstalatora (w/g instrukcji) a następnie zainstaluj Adobe Flash Player NPAPI (patrz strzałka) w wersji offline.

 

 

Dzięki Bonifacy, zrobiłam jak zaleciłeś i wszystko gra (jak na razie,nie wiem jak będzie wyglądać przy następnej aktualizacji...zobaczymy). Jeszcze raz dzięki. Ale na  odtwarza filmów,w przeglądarce IE filmy działają a na Firefox nie

Odnośnik do komentarza

Dodałam rozszerzenie  HTML5 Video Everywhere! dla firefox i wszystko śmiga.....

No niestety muszę prosić o dalszą pomoc.Ten Adobe Flash Player , który zaproponował Bonifacy nie wiem dlaczego, ale coś nie do końca działa np.na niektórych stronach nie wyświetlają się niektóre elementy, na laptopie nie mogę uruchomić drukarki, bo prosi o nową wersję  Adobe Flash Player, jak wchodzę żeby ją pobrać , to znowu ten sam błąd co na początku. Przed tymi wszystkimi zmianami, które robiliśmy wcześniej, drukarka działała teraz niestety nie, wyskakuje monit o braku nowej wersji AFP w internet explorer (sytuacja ta sama co w firefox załącznik na dole ). Myślę, że ma to coś wspólnego z przeglądarką Internet Explorer. Jeszcze raz proszę o pomoc.

post-10943-0-21860000-1485541772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, znalazłam rozwiązanie. Ściągnęłam program SF IE Restorator uruchomiłam go jako administrator. Po uruchomieniu,  wcisnęłam Re register 64 bit in 64 bit W7, następnie po kolei Flush Renew/ Dns IP, kolejno, Reset IE i reset Winsock. Zrestartowałam laptopa. Otworzyłam przeglądarkę FF ,ściągnęłam ze strony: helpx.adobe.com/flash-player/kb/installation-problems-flash-player-windows.html  plik Flash Player for Internet Explorer - ActiveX . Zamknęłam przeglądarkę Firefox, następnie otworzyłam plik jako administrator zainstalowałam, zamknęłam przeglądarkę IE i wszystko hula jak złoto. Drukarka też działa. Temat można zamknąć. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

post-10943-0-26630000-1486719592_thumb.jpg

post-10943-0-32510000-1486719604_thumb.jpg

post-10943-0-77710000-1486719614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...