Skocz do zawartości

Miganie ekranu na dodatkowym koncie, wysokie zużycie CPU i awaria explorer.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Windows 10 po aktualizacji Anniversary Update ma problem z miganiem ekranu. Na YT można znaleźć opisane zjawisko pod nazwą flashing desktop.

 

Po instalacji Windows utworzyłem standardowo główne konto MS administratorskie, chwilę potem lokalne standardowe.

Z początku wszystko było ok, ale po którymś logowaniu zaczęły się problemy:

Zamrożenie explorer.exe, restart lub zakończenie procesu powoduje od razu miganie ekranu, proces nagle pożera 61-68 % CPU i nie da się nic zrobić, prócz przełączenia na konto główne na którym zużycie procesora oscyluje 0-1% podczas bezczynności

Ponowna próba utworzenia dodatkowego konta trwa tym razem dłużej niż powinno, w tle co jakiś czas pojawia się dźwięk jakby pojawiał się jakiś komunikat, po utworzeniu tego konta jest to samo. Nie ważne czy to lokalne czy MS, czy wbudowane Administrator

 

Nie pomaga reinstalacja sterowników grafiki ani wyłączenie usług w Usługi (w msconfig także powinny być na liście ale ich niema)

Usługa raportowania błędów systemu Windows

Pomoc techniczna panelu sterowania Raporty i rozwiązania problemów

 

W trybie awaryjnym problem nadal występuje na 2 koncie.

 

Chwilowo dodatkowe konto usunąłem bo nie wiem jak rozwiązać ten problem i jestem zmuszony do korzystania z głównego konta z uprawnieniami administratora

 

Jeśli ktoś wie jak ten problem rozwiązać i może sprawdzić u sb ewentualnie na maszynie wirtualnej to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...