Skocz do zawartości

Świeżo zainstalowany system zainfekowany?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem nowym użytkownikiem tego Portalu. Trafiłem tutaj szukając pomocy i zauważyłem, że udzielane są tutaj bardzo precyzyjnie i dobrze wytłumaczone rozwiązania prezentowanych problemów. Proszę wybaczyć że umieszczę tutaj link do innego portalu ale tylko dlatego żeby nie przepisywać wszystkich moich postów.

http://Świeżo zainstalowany system zainfekowany?

 

Głównym problemem na który nie udzielono mi odpowiedzi: jak pozbyć się tego co zwrócił GMER?

Czy tutaj mógłby mi ktoś pomóc jak zrobić by system po przeskanowaniu GMER'em nie zwracał nic w malware/rootkit?

 

Poboczną sprawą było:
Czy narzędzie WSUS-Offline-Update jest bezpieczne czy ktoś kiedyś z niego korzystał?

Czy faktycznie może wgrywać jakieś oprogramowanie szpegujące czy to mit?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam Ham

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jestem trochę świeży w tych sprawach i nie wiem za bardzo o jakie trzy pliki chodzi bo domyślnie FRST robi mi dwa pliki. Zatem jako 3-ci zamieszczam log z gmera.

 

Czy moje pytanie dot. WSUS offline updater jest nie prawidłowo zadane? ciekawi mnie te rozwiązanie tyle że nie mam zaufania do niego i może bym nabrał gdyby ktoś bardziej doświadczony się wypowiedział na temat tego skryptu/aplikacji
Będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Ok, to zamieszczam jeszcze raz załączniki.

Gmer 18 12 2016.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez Rucek
Łączę posty.
Odnośnik do komentarza

FRST domyślnie generuje pliki FRST oraz Addition, lecz na naszym forum wymagamy jeszcze trzeciego raportu uzupełniającego Shortcut. Aby go wygenerować musisz zaznaczyć opcję Shortcut w interfejsie FRST i kliknąć w przycisk Skanuj

 

kbuio0.png

 

P.S: przecież podlinkowałem Ci w wyrazie FRST w moim pierwszym poście dokładną instrukcję wykonania raportów (KLIK). 

 


 

Bez raportów mogę załatwić tylko sprawę poboczną:

 

Poboczną sprawą było:
Czy narzędzie WSUS-Offline-Update jest bezpieczne czy ktoś kiedyś z niego korzystał?

Czy faktycznie może wgrywać jakieś oprogramowanie szpegujące czy to mit?

 

Pierwsze słyszę, że są jakieś wątpliwości dot. tego programu i raczej w nie wątpię. Uważam, że jest on godny zaufania i spokojnie można go używać.

Odnośnik do komentarza

@Miszel03

W ostatnim poście dodałem wszystkie 3 pliki z FRST'a + Gmera (wszystkie pliki w załączniku). Posta tego edytował @Rucek 3h przed tym jak mi odpisałeś.

 

Jestem wdzięczny za odpowiedz na moje pytanie poboczne. Po prostu w dobie telemetrii i braku prywatności mam dość nikłe zaufanie do MS.

Pozdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...