Skocz do zawartości

Problem z czystą instalacją Windows 10 z ISO z DVD.


oleko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w trakcie czystej instalacji Windows 10 z z ISO z płyty DVD zatrzymałem się na komunikacie: Gdzie chcesz zainstalować system Windows ? W oknie wyświetlają się informacje:

 

Dysk 0 Partycja 1: SYSTEM      100,0 MB      70,0 MB System

Dysk 0 Partycja 2: Recovery     900,0 MB    604,0 MB Odzyskiwanie

Dysk 0 Partycja 3:                     128,0 MB    128,0 MB MSR (Zastrzeżony)

Dysk 0 Partycja 4: OS                372,0 MB   246,1 GB Podstawowy

Dysk 0 Partycja 5: Data             537,8 GB    420,2 Podstawowy

Dysk 0 Partycja 6: Restore          20,0 GB        8,8 GB Odzyskiwanie

 

Nie można zainstalować systemu Windows na dysku 0 i partycji 1 (pokaż szczegóły)

 

Komunikat ten dotyczy każdej z Partycji po jej podświetleniu.

Natomiast szczegóły komunikatu np. do Partycji 1 to:

 

Nie można zainstalować systemu Windows na tym obszarze dysku twardego. System Windows należy zainstalować na partycji sformatowanej w systemie plików NTFS.

Nie można zainstalować systemu Windows w tym obszarze dysku twardego. Partycja jest partycją EFI (ESP).

Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Dysk może wkrótce ulec awarii. Jeśli są dostępne inne dyski twarde, zainstaluj system Windows w innej lokalizacji.

 

Przy próbie formatowania Partycji 1 komunikat:

 

Ta partycja może zawierać ważne pliki lub aplikacje dostarczone przez producenta komputera. Sformatowanie tej partycji spowoduje utratę wszystkich znajdujących się na niej danych.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Laptop zakupiony w 2015 w Sferis z Windows 8 następnie w 2016 darmowe przejście na Windows10. Sprzęt najczęściej wykorzystywany przez dwóch synów, oni mają swoje konto użytkownika moje administratora. Problemy pojawiły się pod koniec listopada. Pierwszy problem to brak reakcji na prawoklik myszy, brak menu rozwijanego. Problemy usunięty, następnie pojawił się problemy z całym Windowsem, nie uruchamiał się system. A później to chaotyczne próby recoveru, resetowania. Następnie przygotowałem płytę z ISO Windows 10 na innym kompie. Dysk podejrzewam że może nie jest wyczyszczony, kiedy zaczęły pojawiać się problemy zdjęcia skopiowałem na pendrive. Niestety nie mam pojęcia co jest na 5 partycji.

Odnośnik do komentarza

Skoro ważne dane masz na penie to OK.

Opisane problemy mogą być związane z samym dyskiem i zdecydowanie doradzam przed instalacją systemu sprawdzenie stanu dysku.

Zrobisz to programem MHDD - opis KLIK.

To proces długotrwały. Zrób fotki i wklej do tematu np. na www.wstaw.org . Jeżeli będą problemy z samym dyskiem to wcześniej radzę jego wymianę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...