Skocz do zawartości

Crypt0L0cker - Zaszyfrowane pliki .enc


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Mam problem z cryptolockerem który dostał się na mój komputer przez niby fakturę z play ściagniętą z poczty. Od tego momentu mam zaszyfrowane pliki z końcówką .enc i wyświetlający się komunikat o zapłaceniu okupu za odszyfrowanie moich plików. Komputer przeskanowałem programem Malwarebytes Anti-Malware oraz Kaspersky Anti-Virus, niby coś znalazły ale nie wiem czy wszystko zostało usunięte. Od jakiegoś momentu komunikat o zapłaceniu okupu przestał się wyświetlać. Mam świadomość że nie odszyfruję już plików, ale czy po usunięciu zagrożenia pliki są lub będą bezpieczne? Mam kopie zapasowe niektórych plików które nie zostały zaszyfrowane i udało się je odzyskać, ale czy są bezpieczne dla innego systemu, czy raczej czeka mnie całkowity format dysków? 

 

Przedstawiam obowiązkowe logi:

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Users\AP\Desktop\HOW_TO_RESTORE_FILE.html
C:\Users\AP\Desktop\HOW_TO_RESTORE_FILE.txt
C:\Program Files\Plumbytes Software
C:\Users\AP\Documents\HOW_TO_RESTORE_FILE.html
C:\Users\AP\Documents\HOW_TO_RESTORE_FILE.txt
2016-11-24 21:45 - 2016-11-24 21:45 - 0164521 _____ () C:\ProgramData\htobazom.png
2016-11-24 23:26 - 2016-11-24 23:26 - 0164521 _____ () C:\ProgramData\pnybyvyp.png
2016-11-24 23:21 - 2016-11-24 23:21 - 0164521 _____ () C:\ProgramData\ufalelet.png
RemoveDirectory: C:\ProgramData\imugyzenovawujyx
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

Mam kopie zapasowe niektórych plików które nie zostały zaszyfrowane i udało się je odzyskać, ale czy są bezpieczne dla innego systemu

 

zrób sobie jakiś nowy dokument, i po restarcie komputera sprawdź, czy ten dokument nie został zaszyfrowany..

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...