Skocz do zawartości

Windows Vista - zawieszanie się (chyba) sprzętowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

na dość starym laptopie działa Windows Vista SP2 PL. Zaraz po świeżej instalacji zrobiłem obraz Norton Ghostem, więc gdy zauważyłem opisane niżej problemy, odtworzyłem dysk z obrazu. Mozna by więc powiedzieć, że pracuje świeżo zainstalowana Vista na której działa tylko kilka programów. Po odtworzeniu systemu problem nie zniknął. Skanowanie chkdsk C: /f /r  (w cmd.exe uruchomionym jako admin) po restarcie trwało z 5min, lecz nie pokazało błędów.

 

Problemy polegają na zawieszaniu się komputera tak, że nie można nawet wywołać ruchu myszką, ale ekran wyświetla ostatni "kadr". Najpierw sądziłem, że odpowiada za to Windows Update (pasek szukania przez wiele godzin nie znikał, nie wyświetląły się też możliwe do zainstalowania aktualizacje). Wyłączyłem więc usługę Windows Update. Mam tez wyłączone wiele innych, zbędnych. Wydaje mi się, że system jest optymalny, jednak się wiesza.

 

Za pierwszym razem nie udało mi się ukończyć testu dysku C w GMER bo system się zawiesił. Logi z HWInfo (robione podczas tgeo zawieszenia) wrzuciłem na http://catalina.pl/HWinfo_logi.CSV Druga próba z GMER była udana, załaczam logi.

 

Zalączam obowiązkowe logi, mam nadzieję, że zobaczycie w nich to, czego ja nie widzę i pomożecie mi usunąć problem.

PS. Kilka m-cy temu komputer się wyłączał (nie wieszał) przez zepsuty wiatrak, wymieniłem na nowy, temperatury są ok (załaczam zrzut z ekranu).

Addition.txt

post-18613-0-37710000-1479341729_thumb.png

FRST.txt

Shortcut.txt

post-18613-0-73430000-1479341730_thumb.png

HWINFO.txt

post-18613-0-09230000-1479342492_thumb.png

post-18613-0-56030000-1479342492_thumb.png

post-18613-0-07510000-1479342493_thumb.png

GMER.txt

GMER.txt

Edytowane przez humidorek
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodaj logi jeszcze raz. Zasady działu - tam masz instrukcje. Logi mają być bez dat, FRST - na pulpit, odpalasz, zaznaczasz shortcuts, i skan - dołaczasz logi z pulpitu. Do tego GMER - też info w zasadach działu.

 

Dodatkowo dodaj raporty (foto) wymagane przez dział HARDWARE (HWINFO i CrystalDiskInfo) możliwe, że to jakieś problemy sprzętowe:
https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132054

Czy sprawdzałeś temperatury? Czy nic się nie grzeje? Nie bucha gorącym powietrzem? Komp był czyszczony? Pasty termoprzewodzące wymieniane?

Program do sprawdzania temperatur: https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132168

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...