Skocz do zawartości

Niepowodzenie instalacji sterownika urządzenia USB - KOD 10


Tarwater

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem ze sterownikami USB zewnętrznych urządzeń magazynujących (pozostałe jak mysz i klawiatura są OK). Zewnętrzne dyski USB nie działają, a w managerze urządzeń są widoczne z żółtym wykrzyknikiem:

post-739-0-33970000-1478723850_thumb.jpg

we właściwościach urządzenia widzę kod 10:

post-739-0-32010000-1478723950_thumb.jpg

 

samo USB jest na pewno sprawne, a ustawienia BIOSu są poprawne, ponieważ na drugim systemie, na innym dysku (również W7@64), ten sam komputer widzi zewnętrzne pamięci USB bez żadnych problemów, więc jest to kwestia zainstalowanych sterowników.

 

Próbowałem już różnych sposobów - w managerze urządzeń usnąłem sterowniki i restartowałem kompa, grzebałem w rejestrze zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi tutaj https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/943104 (niestety u mnie brak w gałęzi rejestru podklucza UpperFilters i LowerFilters), usuwałem informacje o urządzeniach oraz INFCACHE.1 zgodnie z instrukcją tutaj http://www.hotfix.pl/naprawa-sterownika-usb-dla-komunikatu-nie-rozpoznano-urzadzenia-usb-a367.htm niestety problem cały czas jest obecny, a próba instalowania sterowników kończy się zawsze komunikatem:

post-739-0-87210000-1478723683_thumb.jpg

 

wyczerpałem już moje pomysły, jak poradzić sobie z tym problemem, proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najpierw upewnij się, że to nie jest problem sprzętowy, być może padła linia zasilająca usb i nie wydala prądowo, działają tylko urządzenia o bardzo niskim poborze, spróbuj podłączyć przez huba z własnym zasilaniem.

Po upewnieniu się, że to nie problem sprzętowy reinstalacja sterowników producenta chipu usb (nie wiem co tam masz).

W skrajnym przypadku odbudowa gałęzi usb (uwaga akcja potencjalnie niebezpieczna, upewnij się, że masz backup rejestru i możliwość jego odtworzenia z zewnętrznego systemu np. pe):

należy odinstalować sterowniki usb, wywalić zawartość klucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR i ew. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB (możesz też wyczyścić klucz 36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000 z tematów które wcześniej podałeś), po restarcie powinien się odbudować Potem zainstalować ponownie sterowniki producenta kontrolera i sterowniki poszczególnych urządzeń usb.

Dobrze mieć myszkę i/lub klawiaturę ps2 podłączoną na czas tych zabiegów inaczej obsługa komputera może być niemożliwa.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

dzięki za odpowiedź maggreg!

 

okazało się że któryś z moich sposobów zadział, ale z pewnym opóźnieniem - nie za pierwszym restartem kompa, tylko za którymś z kolei (używam usypiania systemu - sesje trwają czasem po parę tygodni) i to mnie zmyliło, więc nawet nie mam pewności, który fix w tym przypadku był skuteczny

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...