Skocz do zawartości

Windows napotyka krytyczny błąd i wyłącza się w przeciągu 1min


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dobry wieczór!

Ostatnio, tj. 2/3 dni temu, pojawił się pewien problem z moim komputerem/systemem. Zaczęło się od tego, że z jakiegoś powodu korzystanie z systemu było zlagowane (nie było płynne, tylko przeskakiwało) - to dotyczy się tak myszki, jak i zwykłego pisania w Wordzie. Kończyło się to zazwyczaj zawieszeniem kompa i jedyne, co mogłem zrobić, to przytrzymać morderczo przycisk włączenia/wyłączenia. Zrobiło się tak 2 razy, ale ustało, odetchnąłem z ulgą.
Od wczoraj jednak potrafi mi się znikąd wyświetlić komunikat, że Windows napotkał krytyczny błąd i że wyłączy się w ciągu 1 minuty, więc warto zapisać swoją pracę. Martwię się, że to może być jakiś malware, którego nie wykrywa ani mój antivirus (AVG Protection, Premium), ani MalwareBytes AntiMalware (a może tylko tak sobie przekładam na to nadzieje, by nie wyszło, że coś z moim sprzętem jest coś nagle nie tak).

 

Prosiłbym o sprawdzenie logów, które załączam.

 

Oprogramowanie emulujące odinstalowywałem, jednak program SPTDinst-v189-x86 nie odnalazł sterownika (była jedynie opcja Install), więc odbiłem się za pomocą Defroggera. http://wklej.org/id/2932152/

 

Z wyrazami szacunku,

Wiktor

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Błąd powoduje lsass.exe

 

Error: (10/29/2016 04:09:20 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: lsass.exe, wersja: 6.1.7601.23545, sygnatura czasowa: 0x57d70f39
Nazwa modułu powodującego błąd: unknown, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x00000000
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x14110060
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x424
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d231d9d9078add
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\system32\lsass.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: unknown
Identyfikator raportu: 48f1b73b-9de1-11e6-a257-fcaa145700fb

 

 

Uruchom FRST i w oknie wpisz lsass.exe > kliknij w szukaj plików .podaj wynikowy raport

Odnośnik do komentarza

Plik lsass.exe ma poprawne sumy kontrolne. Przeprowadź weryfikację plików systemowych

 

Start . polecenie uruchom > w oknie konsoli wpisz

 

 

sfc /scannow

 

klik enter

 

proces trochę potrwa

 

przefiltrowanie logu CBS.log odbywa się komendą

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt"

 

Komendy nie przepisuj tylko wklej w okno konsoli. Przedstaw wynikowy raport.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...