Skocz do zawartości

Losowe BSOD


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu system często zalicza losowe BSOD.

 

Zaczęło się tak dziać około miesiąc po wymianie dysku na SSD + dołożeniu pamięci RAM.

Podejrzewam, że to któryś z tych komponentów.

 

Proszę kogoś o poświęcenie chwilę swojego cennego czasu i nakierowanie mnie na przyczynę problemu :)

 

W linku poniżej paczka ze zrzutem z FRST + DMP + text z BlueScreenView:

https://www.dropbox.com/s/mnmi84rn530o8kq/BSOD.zip?dl=0

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bardzo zastanawia ta ilość błędów sppsvc.exe, próbujących bez powodzenia aktywować Windows Ultimate, która to wersja systemu jest bardzo potrzebna przeciętnemu "Kowalskiemu" i do tego niezwykle opłacalna w zakupie. No chyba, że ktoś sobie zakup darował... ;)

Nie wnikam.

 

Masz dużo błędów wywołanych przez sterowniki twojej Nvidii. Proponuję przeinstalować stery od grafiki.

Sprawdź integralność plików systemowych wpisując w wiersz poleceń (sfc /scannow), bo system się tego dopomina, nie mogąc znaleźć niektórych plików.

 

Ale twój problem dotyczy najpewniej wadliwej pamięci. Dołożyłeś? I ciągle masz tak mało? Znaczy że coś kombinujesz z modułami. Zapewne pochodzą każdy z innej wsi. Nie wiadomo też w jakim trybie działają i czy są technicznie spójne. No i czy nie są kręcone...

Tak czy inaczej musisz to sprawdzić. Można wyjąć dołożony moduł/moduły i sprawdzić czy sie polepszyło. Zmienić gniazda. Ale najlepiej na dobry początek zapuścić na noc test programem Memtest86...

Miłej zabawy... :D

Odnośnik do komentarza

Hmm sprawdzę te pamięć. Włożę stary moduł i zobaczę czy jest poprawa. Być może te dokładane są wadliwe. Ten PC służy tylko do odtwarzania filmów, a pamięci dostałem za darmo więc z niesamowitych 2GB zwiększyłem ją do 3GB. Może się gryzą albo nie chcą pracować ze starymi modułami.

 

Dodam jeszcze, że system mam już od wielu wielu lat na tej maszynie - nie była modernizowana od kilku lat, ale po dołożeniu SSD nie instalowałem go na nowo tylko użyłem migracji systemu za pomocą programu AOMEI Partition Assistant.

 

Po sprawdzeniu integralności plików dostałem informację o odnalezionych uszkodzonych plikach, których system nie dał rady naprawić.

 

W linku plik CBS. Kompletnie się na tym nie znam być może Ciebie do czegoś to doprowadzi :)

https://www.dropbox.com/s/361aieyd2p3sxnm/CBS.log?dl=0

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...