Skocz do zawartości

Infekcja wyskakujące reklamy spowolnienie komputera i internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę o sprawdzenie logów i pomoc bo sam już nie wiem co mam robić.

 

Próbowałem już różnych rzeczy czyściłem system adwcleaner i hitman a także opcją sprzątanie w otl i dalej występuję ten sam problem cały czas wyskakują reklamy do tego nie chcą wczytywać się obrazki na onecie na innych stronach jest normalnie i co jakiś czas wyskakuję komunikat z Eset o próbie przekierowania z innej strony czy zablokować dostęp czy zezwolić. Po wejściu w Eset i rozwiązywanie problemów zapory  pokazuję mi różne adresy ip z którymi próbował się połączyć ale blokowałem po wyskoczeniu komunikatu.

 

ps. Miałem jeszcze DAEMON Tools ale odinstalowałem go. Natomiast nie miałem sterownika SPTD bo nawet nie ma takiego katalogu sptd w rejestrze systemowym.

 

Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów co mogę zrobić a nie Chciał bym robić reinstalacji systemu.

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raporcie nie widać oznak infekcji. Podaj na jakich stronach wyskakują reklamy, pokaż przykładowe zrzuty ekranu prezentujące reklamy oraz wyciągi ze skanera ESET. Brakuje też obowiązkowego raportu z GMER.

 

Opcja "Sprzątanie" w OTL służy tylko i wyłącznie do usunięcia programu OTL (i kilku innych narzędzi) i rekonfiguracji opcji które OTL zmienił podczas skanu, nie ma nic wspólnego z usuwaniem infekcji. Poza tym, już od dawna nikt nie używa OTL w analizie, obecnie archaiczny program, FRST go bije na głowę liczbą skanów i bug-fiksów.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...