Skocz do zawartości

Firefox się wysypuje, zamula


AndrzejGdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Poproszę o sprawdzenie zawartości logów pod kątem infekcji.

W programie Firefox mam otwarte kilkanaście tzw okien ze stronami www aby ciągle nie wpisywać adresów www.

Problem jest tego typu że bardzo często samoczynnie następuje zamkniecie programu Firefox z niewiadomego mnie powodu.

Następny problem to często strony bardzo długo się ładują

 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt Log Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Software, nic nie wskazuje na problem infekcji.

 

Cytat

W programie Firefox mam otwarte kilkanaście tzw okien ze stronami www aby ciągle nie wpisywać adresów www.

Problem jest tego typu że bardzo często samoczynnie następuje zamkniecie programu Firefox z niewiadomego mnie powodu.

 

Jedyne co jest złapane w raportach, to fakt aktywnego przywracania sesji oraz błąd Firefox związany z plugin-container.exe:

 

Error: (09/12/2016 08:54:43 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: plugin-container.exe, wersja: 48.0.2.6079, sygnatura czasowa: 0x57bd3628
Nazwa modułu powodującego błąd: mozglue.dll, wersja: 48.0.2.6079, sygnatura czasowa: 0x57bd2857
Kod wyjątku: 0x80000003
Przesunięcie błędu: 0x0000efe5
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x18c0
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d20d25d6013f1a
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugin-container.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\mozglue.dll
Identyfikator raportu: 347e7a46-ecc1-4749-9d66-44f740d2ac54
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy na teraz, to redukcja ładowanych wtyczek. Zostały wykryte następujące wtyczki zewnętrzne:

 

FF Plugin: @adobe.com/FlashPlayer -> C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_22_0_0_209.dll [2016-08-15] ()
FF Plugin: @Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0 -> C:\Program Files\Microsoft Silverlight\5.1.50428.0\npctrl.dll [2016-04-27] ( Microsoft Corporation)
FF Plugin-x32: @adobe.com/FlashPlayer -> C:\WINDOWS\SysWoW64\Macromed\Flash\NPSWF32_22_0_0_209.dll [2016-08-15] ()
FF Plugin-x32: @adobe.com/ShockwavePlayer -> C:\windows\SysWOW64\Adobe\Director\np32dsw_1217157.dll [2015-02-05] (Adobe Systems, Inc.)
FF Plugin-x32: @intel-webapi.intel.com/Intel WebAPI ipt;version=4.0.68 -> C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\IPT\npIntelWebAPIIPT.dll [2015-04-21] (Intel Corporation)
FF Plugin-x32: @intel-webapi.intel.com/Intel WebAPI updater -> C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\IPT\npIntelWebAPIUpdater.dll [2015-04-21] (Intel Corporation)
FF Plugin-x32: @Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0 -> C:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\5.1.50428.0\npctrl.dll [2016-04-27] ( Microsoft Corporation)
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=3 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.31.5\npGoogleUpdate3.dll [2016-07-29] (Google Inc.)
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=9 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.31.5\npGoogleUpdate3.dll [2016-07-29] (Google Inc.)
FF Plugin-x32: Adobe Reader -> C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat Reader DC\Reader\AIR\nppdf32.dll [2016-06-30] (Adobe Systems Inc.)

 

Na początek odinstaluj przez Panel sterowania Adobe Shockwave Player 12.1 (to starsza wersja, w większości przypadków nie jest też ten program potrzebny). Następnie w Firefox w Dodatkach w sekcji wtyczek wyłącz wszystkie wtyczki z wyjątkiem Adobe Flash. Przeładuj Firefox i sprawdź czy są zmiany.

 

 

Cytat

Następny problem to często strony bardzo długo się ładują

 

Być może wpływ ESET NOD32 Antivirus.

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Na początek odinstaluj przez Panel sterowania Adobe Shockwave Player 12.1 (to starsza wersja, w większości przypadków nie jest też ten program potrzebny). Następnie w Firefox w Dodatkach w sekcji wtyczek wyłącz wszystkie wtyczki z wyjątkiem Adobe Flash. Przeładuj Firefox i sprawdź czy są zmiany.

 

Dziękuje za zainteresowanie tematem i odpowiedź.

 

Odinstalowałem Adobe Shockwave Player 12.1 a następnie wyłączyłem wtyczki , nie wiem czy tą miałem zostawić ( screen ) ?

Następnie zrestartowałem laptopa i zostaje czekać na wypadki.

 

 

Cytat

Być może wpływ ESET NOD32 Antivirus.

 

Czyżby Nod powodował powolne ładowanie się stron www ?

 

Wtyczki.jpg
Odnośnik do komentarza
Cytat

Odinstalowałem Adobe Shockwave Player 12.1 a następnie wyłączyłem wtyczki , nie wiem czy tą miałem zostawić ( screen ) ?

 

Tak, ta włączona wtyczka to Adobe Flash (pomimo że jest pod nazwą Shockwave Flash). Potem ewentualnie możesz jeszcze aktywować OpenH264, Primetime, Widevine - te trzy to są natywne wtyczki integrowane w Firefox (w skanie FRST nigdy nie są widoczne).

 

 

Cytat

Czyżby Nod powodował powolne ładowanie się stron www ?

 

To moje spekulacje, były takie tematy na forum. Mógbyś sprawdzić czy wyłączenie tymczasowe osłony web zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Mam na myśli wyłączenie osłony web w opcjach. Ogólne wyłączenie ESET też można sprawdzić.

 

Jeśli nie proszę o logi, to nie są potrzebne. Nic nie wniosą do sprawy - omawiane akcje nie mają żadnych śladów w logach i pokaże się dokładnie to samo co wcześniej. Przy okazji, dział pomocy doraźnej nie służy "do logów" tylko do diagnostyki infekcji (przy udziale m.in. logów), logi mogą być w dowolnym dziale, gdyż służą pomocą do różnych problemów, a nie tylko do szukania malware.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...